Máte talent? Zahrajte si na světovém festivalu Sziget!

Chcete si zahrát po boku Foo Fighters, Eda Sheerana a dalších? Maďarský Sziget patří k nejprestižnějším festivalům. A českým hudebníkům se teď nabízí šance si zde zahrát! Do konce února musí poslat přihlášku a v případě postupu do finálového kola přesvědčit fanoušky Szigetu na finálovém koncertě 15. května v Café V lese.

Vítěz soutěže vystoupí na letošním ročníku festivalu Sziget, kde zahrají také Ed Sheeran, Foo Fighters, Post Malone, Florence + The Machine, Twenty One Pilots, The 1975 a stovky dalších. Sziget Festival se koná od 7. srpna do 13. srpna.

Soutěže se mohou účastnit interpret s trvalým pobytem v ČR, nebo kapely s více členy splňující tuto podmínku ze 75 %. Kapely zasílají v prvním kole pouze link na jednu skladbu, a to nejpozději do konce února. Tři finalisty vybere odborná porota, celkového vítěze pak samotní návštěvníci Szigetu na koncertu 15. května v pražském klubu Café V lese. Na tento koncert totiž budou mít volný vstup všichni fanoušci festivalu Sziget, kteří se prokáží zakoupenou permanentkou na letošní ročník.

Jak se přihlásit?

Pošlete email na soutez@szigetfestival.cz (do 28. února 2019), který bude obsahovat:

  •     název kapely
  •     link na jeden videoklip
  •     odkaz na webovou prezentaci
  •     kontakt na zodpovědného zástupce kapely

“Snažíme se dát příležitost mladým a talentovaným kapelám, které mají ambice se ukázat i na zahraniční scéně. Neomezujeme soutěž žádným žánrem, je otevřena všem, ale kvalita a šance mezinárodního uplatnění v budoucnu bude pro postup do finále rozhodujícím faktorem,” sděluje zástupce festivalu Sziget Přemysl Štěpánek.

První ročník v roce2015  vyhráli Ghost of You. Porotu tvoří zástupci festivalu Sziget, časopisu Reflex, magazínů Musicserver, Frontman a Kulturně.com.
Tagy: