Češi jsou stále náročnější. Které wellness hotely loni nejvíc bodovaly?

Tři roky s covidem změnily dovolenkové návyky Čechů. Touží po větším soukromí a požadují stále kvalitnější servis: od rychlosti rezervace až po vybavení kuchyní. Více si hlídají, zda za své peníze dostanou odpovídající služby. Zmapovali jsme hotely, které jejich nárokům nejlépe vyhověly v minulém roce.

Přes portál Spa.cz si loni lidé rezervovali téměř 45 tisíc pobytů. “Požadavky klientů jsou rok od roku vyšší. Největší důraz kladou na servis během rezervace, tedy ze strany Spa.cz, a pak samozřejmě také na služby hotelu. Nejvíce se doptávají na možnosti stravování, vybavenost wellness center a pokojů. Čím dál více se také zajímají o poměr cena/výkon,” uvedl Richard Šipoš, manažer pobytového portálu Spa.cz. “Zatímco zájem o jednotlivé lokality se příliš nemění, zaznamenali jsme větší pocovidový sklon k rezervacím pobytů mimo civilizaci, tedy buď v menších zařízeních v přírodě nebo v samostatných apartmánech,” říká.

Foto: Spa.cz

“Klienti jsou rok od roku uspěchanější, vyžadují rezervace s potvrzením nejlépe ihned. Požadavků k rezervacím je více než v předchozích letech, a to především v oblasti soukromí. Klienti často požadují vlastní balkón, privátní wellness či oddělené ložnice. Co se pokojů týče, převládá poptávka po vybavených kuchyních, vlastní lednici, varné konvici či mikrovlnné troubě,” dodává Milan Petr, manažer portálu Hotel.cz.

Co se ještě v čase mění? “V porovnání s předchozími lety zaznamenáváme vyšší poptávku po penzionech, ubytování v soukromí a apartmánech. Klienti také častěji vyžadují rodinná ubytovací zařízení s vyžitím pro děti, jako je například dětské hřiště, animační programy nebo venkovní bazén,” popisuje Milan Petr.

Na portálu Spa.cz zákazníci hodnotí, jak byli spokojení s nabízenými službami. Pět nejlépe hodnocených hotelů za loňský rok tak ukazuje, jaké jsou trendy v požadavcích klientů.

Hned tři hotely dostaly od spokojených zákazníků plné hodnocení. Jako první si zamilovali Ala hotel Bystřice nad Pernštejnem, ve kterém okolní příroda nikoho nenechá pospávat na pokoji: je obklopený turistickými trasami, rozlehlými pastvinami i regionálními farmami s domácími produkty.
Z hodnocení hostů: „Musím vyzdvihnout moc milý a vstřícný přístup zaměstnankyň-recepčních. Příjemné prostředí, perfektní wellness. Měli jsme zakoupen balíček, vše bylo skvěle zajištěno. Mísa čerstvého ovoce, láhev sektu. Vynikající káva po celou dobu pobytu je pro všechny hosty hotelu zdarma. Snídaně byla bohatá, vše bylo neustále doplňováno. Hotel je čistý a voňavý.“

Není velkým překvapením, že stoprocentní hodnocení získaly také Apartmány ENGADIN v Krušných horách. Hotel v horském stylu nabízí útulné ubytování s výtečnou snídaní a vybaveným wellness. Sportovní vyžití v centru Božího Daru je na dosah, což oceňují zejména aktivní zákazníci.
Z hodnocení hostů: „Vřelé přivítání, jednoduché a rychlé odbavení online. Dobrá telefonická dostupnost v případě pozdního příjezdu. Prostorný pokoj s balkonem. Parkování přímo před hotelem. Úžasná wellness zóna. Lyžárna s vyhříváním. Snídaně formou bufetu.“

Foto: Spa.cz

Posledním šampionem s plným hodnocením se stal Design Pension Twenty, který je díky své lokalitě v centru města oblíbeným ubytováním pro poznávání krás Poděbrad. Hosté si chválí nejen prostorné pokoje včetně pohodlných matrací, ale především vyhlášenou kavárnu, ve které si kromě výběrové kávy z pražírny vychutnají také bohatou snídani v ceně pobytu.
Z hodnocení hostů: „Skvělé, čisté ubytování, jelikož je nás pět, měli jsme k dispozici apartmán, kde si tři děti mohly vybrat dokonce místnost, kde budou spát. Součástí apartmánu byla i kuchyň. K dispozici nám byla i soukromá zahrádka pouze pro hosty penzionu. Město Poděbrady je úžasné, přátelští místní obyvatelé.“

Foto: Spa.cz

Hotel Dvorana má hodnocení 99,6 %. Toto místo v Karlových Varech je kombinací tradice a moderny. Hlavní budova si zachovala architekturu z roku 1915, zároveň tu však můžete zhlédnout film v unikátním kinosále. Hosty v loňském roce nadchl především personál, který se vším ochotně pomůže, ale také masáže přímo v hotelu.
Z hodnocení hostů: „Užili jsme si pohodu a klid, milý a ochotný personál, skvělé masáže i dobrou kuchyni. Skvělé vybavení a komfortní velikost pokoje, kinosál a výborná masáž.“

Foto: Spa.cz

V žebříčku se umístil i Chateau Herálec & Spa by L’OCCITANE, a to s 99,5% hodnocením. Hotel se pyšní luxusním ubytováním, nabízí i příjemnou atmosféru a hlavně soukromí. Hosté oceňují wellness a zámeckou restauraci.
Z hodnocení hostů: „Ubytování opravdu komfortní. Při příjezdu milé přivítání, včetně nádherné růže pro dámu. Apartmán – nádhera, čisto, upraveno. Personál profesionální, ale současně milý a velmi ochotný. Restaurace – opravdu pět hvězdiček. Prvně jsme se setkali, že u snídaně máte nabídku a můžete kombinovat. Jídlo perfektní a podle vašeho přání.“