Black Sabbath odpálí další RAW Art Wrestling!

Čtvrté online kvalifikační kolo nekompromisní umělecké soutěže vyplodilo své nejlepší účastníky – RAW jede ale bez přestání dál!

Zadání čtvrtého kvalifikačního kola s tématem Zombie Zoo, které vyhlásil jeden z porotců soutěže, Lee Bofkin, což je dýchající encyklopedie street artu, má už své výherce. Za kategorii digital vyhrála Ester Kuchynková, která je zatím první dívkou, která otřásla výsledky soutěže, v analogu byli nejlepší Adam Janeček a díky liků svých fanoušků postoupil Viktor Svoboda. Poslední semifinálové kolo na téma Black Sabbath porotce Vladimira 518 právě odstartovalo.

Protože RAW je nekompromisní, o druhého výherce v kategorii analog rozhodli nakonec sami fanoušci. Pomocí jejich lajků vyhrál Viktor Svoboda. „Téma Zombie zoo se mi hrozně líbilo. Bylo jasně definované, ne příliš obecné jako některá předchozí témata, a přitom nabízelo dostatek volnosti,“ říká Viktor Svoboda.

Největším překvapením byla Ester Kuchynková, která konečně ukázala, že ani holky-umělkyně se nebojí bojovat v RAWu, navíc s tématem jako bylo Zombie Zoo. „Už do třetího kvalifikačního kola se pustilo několik slečen. Mám neskutečnou radost, že teď ukázaly, že souboj štětců, tužek a tabletů není jen čistě mužská záležitost,” říká Hanina Větrovcová, organizátorka RAWu.

„Téma Zombie zoo mě absolutně nadchlo, tak jsem nakreslila obrázek, jen tak. Nečekala jsem, že postoupím, mou hlavní motivací bylo možná překonat strach. To se povedlo a z postupu mám radost,“ říká o svém postupu Ester Kuchynková. Sranda s RAW ještě ke všemu jen tak neskončí. RAW pořádá poslední, páté závěrečné kvalifikační kolo, které opět vyplodí výherce z kategorie analog a digital. Všichni úspěšní ilustrátoři online kol se poté potkají na živém battlu v lednu 2017.

Pro někoho specifické, ale přesto velmi rozjeté, téma pro páté kvalifikační kolo tentokrát vybral rapper Vladimír 518, který je sám výraznou osobnosti graffity scény. „Black Sabbath je moje nejoblíbenější skupina, zároveň je to překrásný sousloví. RAW je něco neuvěřitelného, magického, zároveň důležitého pro nás všechny. Tak kreslete,” povzbuzuje ilustrátory Vladimir 518.

Kdokoliv se chce zúčastnit posledního kvalifikačního kola, může svá díla posílat do 23.11. Po ukončení posledního kvalifikačního kola všech dvacet šťastlivců z uplynulých kvalifikačních kol poměří své síly s ve finálním ilustrátorském souboji. DRAW OR CRY! Čas do odevzdání práce máte do 23. listopadu!