Odhodil fleret a dal se na rap! Alexander Choupenitch představuje nový ilustrovaný klip

Není jen nejlepším českým fleretistou a jedním z nejlepších v Evropě, Alexander Choupenitch se vydal i na pole hudby a v neděli 31. května v 19:00 vydá svůj druhý hudební klip s názvem Tabu. Bude velice netradiční, jako jeden z mála českých klipů bude totiž celý ilustrovaný!

“Domluvil jsem se s Kristiánem Mensou, mladým ilustrátorem a mimo jiné i výborným tanečníkem breakdance. Zjistil jsem, že dělá zajímavé ilustrace na dvojsmysly a symboly, což je přesně to, co jsem potřeboval k mému textu, který je celý o dvojsmyslech,” prozradil 26letý Choupenitch.

Mladý šermíř, který se kvůli koronavirové pandemii a následné karanténě musel přemístil domů do Brna z Itálie, kde má trenéra a trénuje. Původně měl na jaře v plánu bojovat o účast na olympijských hrách v Tokiu. Nečekaně mnoho volného času tak využil k vytvoření druhého singlu a klipu po loňské premiéře.

“Nejprve jsem si objednal od běloruského producenta Aleksandrova hudbu, kterou jsem otextoval a ve studiu jsem ji nahrál. A protože se v písni objevuje řada metafor, zrodil se v mé hlavě nápad příběh nakreslit,” přiznal Choupenitch. “Nahrávání bylo super, vše šlo rychle a přirozeně, mám rád, když si s někým rozumím hned od začátku, těším se na náš další společný počin,” chválil mladého rappera David Kop, který je podepsaný pod masteringem nového singlu.

Následně Alex svou pozornost nasměroval k videoklipu, který celému songu dodává ještě další dimenzi. Měl jasnou představu a proto oslovil 21letého nadějného umělce Kristiána Mensu. “Padli jsme si s Alexem (Choupenitchem) hned do noty, aniž bychom se před tím znali. Vytvořil totiž text plný dvojsmyslů a skrytých významů, s nimiž já pracuji ve své tvorbě. Práce se symboly a dalšími významy je skvělá v tom, že ji pochopí i cizinec, aniž by znal český význam textu. Animace klipu je pro mě novou zkušeností, jsem ale za ní moc rád,” podotkl Mensa.

V neděli večer tak budou moci fanoušci na Youtube a dalších streamovacích webech zjistit, jak spolupráce mladých umělců dopadla. “Práce se povedla, ale radši nechci mít příliš velká očekávání. Každopádně doufám, že si lidi ten song budou k odhalování skrytých významů budou pouštět dokola,” věří Choupenitch.

Odkaz na digitální distribuci: https://ampl.ink/8oJEJ