Dust and Light – The Burning Man Collection aka oslava „bláznovství“ skrz objektiv Marka Musila

Na Malé Straně se prohání roztodivné stroje, lidé se tam vášnivě milují, bouchají ohňostroje a všichni jsou happy. Pokud jste si ničeho zvláštního nevšimli, když jste zrovna procházeli těmi místy, tak to bude tím, že vše mlčenlivě žije na fotografiích známého fotografa Marka Musila, který se nedávno vrátil ze slavného festivalu Burning Man, konajícího se v Nevadské poušti.

V Nikon Photo Gallery se 13. října při slavnostní vernisáži, před níž se její účastníci mohli příjemně naladit ledově namraženým Jägermeisterem, otevřel veřejnosti svět nepředstavitelných a nekonečných uměleckých možností, neutuchající lásky, šílenství a svobody, kterou můžete zažít pouze na festivalu Burning Man. Marek Musil nikdy nepřestává lovit nejlepší momenty, proto jich oslepen pískem a téměř udušen horkým vzduchem jako oficiální fotograf akce pořídil neuvěřitelné 4000. Do galerie se jich vešlo ale jen 30.

Obří deštníkové kolo, zdánlivě si odskočené z filmu Tima Burtona, neonová pojízdná ryba, lucernový pouštní průvod nebo mlžný cyklista, to je jen zlomek toho, co jste mohli na výstavě, která probíhala až do 20.11. 2016 vidět a nechat k sobě promluvit. Výtvarný pohled Marka Musila je na fotografiích opravdu znatelný. Díky němu se mu podařilo zdánlivou nehybnost rozpohybovat a vyprávět příběh o nespoutané oslavě života. Výstava působí jako jeden pulsující celek, v němž se klasicky komponované záběry uměleckých instalací střídají s momentkami lidí ve víru dění.