Petr Kopfstein se chystá na nový kalendář Red Bull Air Race

Vedení mistrovství světa Red Bull Air Race ve středu 19. 1. odtajnilo kalendář zastávek mistrovství světa Red Bull Air Race. Na druhou sezónu v elitní master class se chystá i český pilot Petr Kopfstein z Teamu Spielberg. Své plány a ambice odhalil na tiskové konferenci vysoko nad Prahou v restauraci Aureole.

Celou pauzu mezi loňskou sezonou a začátek letošní jsme věnovali tvrdé práci. Provedli jsme řadu nezbytných úprav na letadle, snažili se ho vyladit na první závod v Abú Zabí, abychom se zase o kus přiblížili světové špičce a zkušenějším závodníkům. Do nového ročníku také jdeme s taktikem, který nám loni citelně chyběl. Stále jsme v Red Bull Air Race začátečníci, ale ambiciozní. Loni jsme dvakrát pronikli mezi osm nejlepších, letos tam chceme být častěji” uvedl karlovarský pilot.

Petr Hoffelner, nedori

V příští sezoně už Petr věří ve výkonnostní i výsledkový posun. „Chceme být vyrovnaným soupeřem komukoliv ze startovního pole. To je náš cíl pro druhou sezonu,“ říká ke svým ambicím vítěz nižší kategorie Challenger z roku 2014. „Letos budu za úspěch považovat umístění do 10. místa. Velmi spokojen bych byl s nejlepší osmičkou, ale vím, že to nebude lehké.“

 

Petr Hoffelner, nedori

K úspěchům v nejrychlejším motoristickém sportu na světě by mu měly pomoci také modifikace na letadle Edge 540 V3, kvůli kterým zůstalo po skončení minulé sezony v USA. „Provedli jsme úpravy, o kterých víme, že fungují. Takto snížený kokpit má třeba loňský šampion Matthias Dolderer. Také jsme nainstalovali winglety, jaké měl Hannes Arch, jehož stroj byl velmi rychlý. Neudělali jsme tedy nic, čím bychom se technologicky dostali před špičku startovního pole. Ale přiblížili jsme se jí,“ vysvětluje 38letý pilot.

Petr Hoffelner, nedori

Nic náhodě ovšem nechce nechat ani v rámci svého týmu.

Na startu minulé sezony se musel potýkat i s dalším handicapem – absencí taktika. Teamu Spielberg chyběl muž, který by dokázal přesně analyzovat data z tréninků, vyhodnotit meteorologické podmínky a poradit například s ideální dráhou letu.„Do této sezony s námi jde v roli taktika Pavel Jiránek, se kterým již spolupracoval v loňské sezoně. Dalšími členy Teamu Spielberg jsou koordinátor Martin Nepovím a technik Andreas Kaufmann. To je složení, ve kterém absolvuje tým v příští sezoně všechny závody.

Některého závodu se zúčastní také sportovní psycholožka Eva Šauerová. „Pomůže mi vyladit předzávodní procesy, abych dokázal lépe uklidnit hlavu a ještě více se soustředil na výkon,“ naznačuje karlovarský pilot, který poslední týdny před startem sezony tráví intenzivní přípravou na simulátoru a kondičním tréninkem.

Myslím si, že náš tým je na následující sezonu dobře připraven,“ dodává. A tak nezbývá, jak jemu, tak i celému Teamu Spielberg držet v této přelomové sezoně palce!

Petr Hoffelner, nedori