Rap se opět vrátil do podzemí s H16

Rap byl prapůvodně žánrem, který vycházel z ulic, temných zákoutí, často í z úplného podzemí. A uplynulý pátek se v Bratislavě do tohoto pro něj natolik autentického místa opět vrátil.

Mohla za to unikátní akce, ve které se spojila hudba s drsným, a přitom svým způsobem malebným prostředím v prostoru nikdy nedokončeného metra v Petržalke. Právě tam totiž najdete unikátní výskyt pouličních graffity, na jedinečném 160 metrovém hlubokém skvostu, který pomáhal formovat slovenský hip-hop.

Podobně jako dnes, již legendární formace H16. Tento kolos má na svém kontě za více než 10 let existence řadu vyprodaných tour, tři regulérní desky a nyní vysílali do světa horkou novinku s názvem Síla.

Autor: Richard Svoboda

Autor: Richard Svoboda

Pokřtili jí právě v onom prostoru na akci zvané Spots#11, kde se na samém konci nikdy nedokončené zastávky Hálová uskutečnilo raritní propojení historie i součastnosti pouličního umění a muziky, která se opět vrátila tam, kde odstartovala – v podzemí. Tohle byl zkrátka návrat k dřevním kořenům, historie ještě nikdy nebyla tak hmatelná. A ten, kdo prošel přes turnikety na kontrolu jízdenek rozhodně nelitoval! Zkrátka super atmosféra v duchu klasického undergroundu.

Autor: Matej Hakár

Autor: Matej Hakár

Na akci, na které se rozhodně se nešetřilo i ledově namraženým Jägermeisterem, samozřejmě nechyběly ani sličné hostesky. Prostě klasická divočina, kde se nepřestalo lovit, až do brzkých ranních hodin.

Autor: Richard Svoboda

Autor: Richard Svoboda

Díky všem, kteří na akci dorazili!

Podpořili jste kapelu, a vydali se za ní i na místo, které doslova formovalo slovenskou rapovou scénu, včetně Majka Spirita v součastnosti jednoho z největších idolů všech generací v Čechách a na Slovensku. Jedinečné místo, kde se krom fresh gigu odehrál i spontánní live contest špiček street artové tvorby, nabídlo všem učástníkům množství nezapomenutelných zážitků. Checkuj, na jaké další místa vás Spots zavede ZDE.

Autor: Matej Hakár

Autor: Matej Hakár

Dámy a pánové tohle byla SÍLA!

Autor: Richard Svoboda

Autor: Richard Svoboda