Pokáč představuje song „Lenka“ na pomoc postižené holčičce

Oblíbený písničkář Pokáč udělal nový song na podporu desetileté Lenky, která trpí těžkou formou autismu. Song s příznačným názvem „Lenka“ je zároveň malou ochutnávkou k novému dokumentárnímu filmu cestovatelské dvojice Beer with Travel. Chytlavou píseň totiž doprovází zdařilý videoklip se záběry z připravované road movie, která vznikla ve spolupráci s týmem Kazmovy One Man Show a pojednává o charitativní cestě po východní Evropě s názvem „Expedice Lenka“.

Dvojici Beer with Travel tvoří Honza a Vláďa, dva kamarádi od dětství, kteří milují vlaky, cestování a pivo. Společně už projeli přes padesát zemí světa a o zážitcích z cest píší blog i knihy a pravidelně dělají také cestovatelský stand-up. Letos během měsíců leden a únor podnikli cestu s názvem „Expedice Lenka 2020“ na podporu desetileté Lenky trpící těžkou formou autismu. Vypravili se na východ, projeli sedm států (Slovensko, Ukrajinu, Moldávii, Podněstří, Rumunsko, Srbsko a Chorvatsko) ve staré rezavé Felicii a vybrali na Lenčin transparentní účet 75 000 Kč. V tuto chvíli na něm je už krásných 140 000 Kč. Celá dobrodružná cesta je zaznamenána na video kameru a vznikne z ní první road movie v režii dvojice Beer with Travel.

Jako malá ukázka z ní teď poslouží právě videoklip k songu Lenka písničkáře Pokáče, kde je k vidění pár ilustračních záběrů z cesty.  „Kluci z Beer with travel jsou sympaťáci a projekt moc hezkej. Když mě oslovili, zda bych k němu udělal song, šel jsem do toho hned a nemusel nad tím ani chvilku přemýšlet. Navíc jsem Honzu nakazil covidem, takže tímhle jsem se snad vykoupil. Haha. Doufám, že song i film bude lidi bavit a že se pro Léňu vybere co nejvíc peněz,“ popisuje Pokáč, co ho vedlo k vytvoření songu Lenka.

„My jsme moc rádi, že se titulní písničky ujal právě Pokáč. Baví nás jeho humor, nadhled a ještě k tomu všemu je i on velký sympaťák. Doufáme, že se písnička bude líbit a pomůže pro Lenku vybrat prostředky na její terapie. Transparentní účet je stále funkční a navíc na něj přidáme i peníze z prodeje lístků na slavnostní premiéru,“ říkají kluci z Beer with Travel.

Premiéra road movie Expedice Lenka je naplánovaná na 15. února 2021. Vstupenky jsou k zakoupení na serveru GoOut za 200 Kč + poplatky. Celý výtěžek z premiéry půjde na transparentní účet desetileté Lenky trpící vážnou formou autismu.

foto: archiv Beer with Travel