Discovery uvede projekt prince Williama. Kvůli záchraně planety se spojil s Davidem Attenboroughem

V neděli 17. října letošního roku proběhl premiérový slavnostní ceremoniál u příležitosti předání cen The Earthshot Prize. Celosvětovým vysílacím partnerem tohoto projektu zaměřeného na ochranu životního prostředí se stala společnost Discovery, která nyní v rámci této spolupráce uvede pětidílnou sérii The Earthshot Prize: Repairing Our Planet. První díl s názvem Chránit a obnovovat přírodu bude mít premiéru v neděli 14. listopadu ve 20 hodin na kanále Discovery Channel.

The Earthshot Prize, kterou v říjnu 2020 založil princ William společně s Královskou nadací, je historicky nejprestižnější cenou v oblasti životního prostředí. Jejím hlavním cílem je nacházet a dále rozšiřovat do povědomí společnosti inovativní řešení týkající se pěti největších výzev, kterým čelí naše planeta, a jejichž naplnění má do roku 2030 zlepšit život nám všem. Konkrétně se zaměřuje na obnovu přírody, čistotu ovzduší, záchranu oceánů, budování bezodpadového světa a zlepšení klimatické situace.

A právě to všechno postupně přiblíží pětidílná série The Earthshot Prize: Repairing Our Planet, ve které se kromě prince Williama objeví také Sir David Attenborough a mnoho dalších známých osobnosti, členů Rady The Earthshot Prize. V rámci jednotlivých dílů bude představeno všech patnáct letošní finalistů The Earthshot Prize, ale především jejich průlomová řešení největších ekologických výzev. Smyslem pořadu je podívat se do nejen hloubky problémů, se kterými se potýkáme, ale i řešení, která musíme udělat, abychom zachránili naši planetu.

„Je nám ctí, že ve spolupráci s Královskou nadací a našimi přáteli v BBC můžeme tuto významnou činnost pro naši planetu přiblížit lidem po celém světě,“ říká Nancy Daniels, Chief Brand Officer Discovery and Factual. „Krize, které naše planeta čelí, nelze dál odkládat. Proto je klíčové, abychom tyto nadějné inovativní příběhy zviditelnili a pomohli zachovat přírodní svět,“ dodává.

„Před více než půl stoletím spojil miliony lidí program prezidenta Kennedyho „Moonshot“, jehož cílem bylo dostat člověka na povrch Měsíce. The Earthshot Prize se tímto programem inspiruje, cílí na mobilizaci kolektivní činnosti, která je spojena se schopností lidstva inovovat, řešit problémy a napravovat naši planetu,“ uvedl princ Wiliam, který po vyhlášení finalistů dodal: „Je mi ctí představit patnáct inovátorů, lídrů a vizionářů, kteří jsou vůbec prvními finalisty The Earthshot Prize. Jejich aktuální práce je v tomto rozhodujícím desetiletí pro život na Zemi nezbytná. Věřím že, jejich optimismus se pro nás stane inspirací ve snaze čelit největším výzvám v historii lidstva.“

Součástí série The Earthshot Prize: Reparing Our Planet jsou také rozhovory s členy Rady The Earthshot Prize. V nich členové představí jednotlivé environmentální výzvy, kterým naše planeta čelí, ale diváky také postupně seznámí s patnácti finalisty, kteří pracují na tom, aby poskytli světu životně důležitá řešení pro opravu naší planety.

Mezi členy patří například zpěvačka a filantropka Shakira Mebarak, která se zajímá o světový oceán a poukazuje s ohledem na budoucí generace na důležitost jeho záchrany. Japonská inženýrka a bývalá astronautka na palubě mezinárodní vesmírné stanice Naoko Yamazaki zase reflektuje své zkušenosti z vesmíru a využívá je v souvislosti s jeho vlivem na znečištění ovzduší.

Foto: Discovery Channel