Livigno je Evropským městem sportu pro rok 2019

Livigno od Asociace evropských měst sportu obdrželo titul Evropské město sportu pro nadcházející rok. Ten si vysloužilo za vynikající služby, aktivity a infrastrukturu, které rok co rok pro své hosty vylepšuje. Na slavnostním předávání ocenění zástupce Livigna představil současně vizi o vybudování hlavního tréninkového olympijského města ve vysoké nadmořské výšce.

Odborná komise asociace ke svému rozhodnutí dospěla na základě návštěvy, kterou uskutečnila společně se svým prezidentem Gianem Francescem Lupatellim loni v červenci, na níž se seznámila s prostředím a nabídkami sportovního vyžití.

Malý Tibet, jak se Livignu přezdívá, věnuje velkou pozornost službám, které v srdci italských Alp svým hostům celoročně nabízí. Mezi ně patří různé akce a programy, ubytování na vysoké úrovni či lyžařský sevis, procházející neustálými inovacemi a zlepšeními. Livigno nevyniká pouze v zimních sportech, stejný zájem je věnován i  nabídce mnoha dalších outdoorových i indoorových aktivit. Díky své poloze v 1816 metrech nad mořem je Livigno současně považováno za královnu vysokohorské přípravy profesionálních sportovců.

„Sport je pro nás to nejdůležitější. Jsme velmi hrdí na to, že nám bylo uděleno uznání na evropské úrovni, které je výsledkem našeho každodenního naplňování závazku zpřístupnit tuto destinaci všem bez rozdílu. Jsme rádi za to, že se nám podařilo podchytit, o co mají mladí lidé zájem, a uvědomit si, že sport může fungovat jako skvělý vzdělávací nástroj. Naše obec i nadále bude pokračovat v aktivitách, které povedou k dalšímu zvýšení úrovně sportovní nabídky v Livignu,“ říká starosta Livigna Damiano Bormolini.

Radní pro oblast sportu Samanta Todeschi starostu Bormoliniho doplňuje: „Tento velký úspěch pro Livigno potvrzuje, že sport je pro naši obec důležitý. Nejedná se pouze o zimní sporty, ale i o řadu dalších akvitit. Již nyní je v plánu vybudovat atletickou dráhu, fotbalové hřiště, olympijský plavecký bazén o délce 50 metrů či zastřešený tenisový kurt.”
Tagy: