Zimní sezóna v Livignu slibuje pestrý program. Co si nenechat ujít?

Vůně pečených kaštanů, alpské štíty, závody na lyžích, freestyle, relaxační centrum Aquagranda, karnevalový rej, festival telemarku, freeride… To je jen malá ochutnávka toho, co nabízí italské středisko Livigno. Zimní sezóna je v plném proudu a s ní i akce, o něž se nesmíte nenechat připravit.

První na řadě jsou prosincové vánoční trhy poblíž kostela Santa Maria, jejichž atmosféru si budete moci vychutnat až do 23. prosince. Vánoční výzdoba ulic táhnoucích se mezi tradičními dřevěnými domky, ochutnávka typických valtellinských dezertů, pečených kaštanů a jablek, svařeného vína či horké čokolády vám pomůže na chvíli zastavit čas a prožít neopakovatelné kouzlo Vánoc.

Den po oficiálním zahájení zimní sezóny 2. 12. si nenechte uniknout buď jako diváci, nebo dokonce jako účastníci populární závod v běhu na lyžích La Sgambeda, který je součástí seriálu světového poháru v běhu na lyžích na dlouhé vzdálenosti. Startovní výstřel 35kilometrového běhu na lyžích klasickou technikou zazní v samotném centru města. A ani nejmenší závodníci nepřijdou zkrátka, protože je pro ně přichystán závod Minisgambeda v rozsahu 1 až 5 kilometrů.

Druhá polovina ledna bude patřit snowboardingu a především jedné z největších mezinárodních soutěží WORLD ROOKIE FESTu, který proběhne ve dnech 21.–25. 1.ve Snowparku Mottolino a v němž se utkají mladé naděje do 16 let. Kromě závodu se všechny děti mohou účastnit World Rookie Campu, jímž by měl projít každý, kdo to se snowboardingem myslí vážně.

V únoru Livigno ožije karnevalovými tradicemi a ulice ovládnou hry na sněhu a ledu či alegorické vozy. Karneval se spoustou zábavy pro malé i velké proběhne od 10. do 17. 2.a 18. března fanoušky telemarku čeká nejslavnější mezinárodní festival La skieda nabitý akcemi, přičemž největšími lákadly je pozorování východu slunce v průsmyku Eira nebo oblíbená barbecue party Trepallina.

Skipass zdarma i slevové akce

Kromě uvedených akcí rozhodně stojí za to využít speciální nabídky skipassů zdarma v předvánoční době od 1. do 22. prosince a na jaře od 7. 4. do 1. 5. při rezervaci min. 4 nocí v partnerském hotelu či 7 nocí v partnerském apartmánu a nezapomeňte ani na Family week od 27. 1. do 3. 2. a od 17. 3. do 24. 3., který nabízí lukrativní slevy na skipassy, lyžařské školy pro děti či na vstup do relaxačního komplexu Aquagranda, z něhož odejdete jako znovuzrození a plní nových sil.

Podrobné informace nově i v češtině naleznete na webové stránce www.livigno.eu.
Tagy: