Štvanici ovládne svátek skateboardingu a koncerty zahraničních kapel

Jeden z největších skateboardových závodů v Evropě čeká pražskou Štvanici. Ve dnech 28. až 30. června se sem sjedou nejlepší jezdci z celého světa, aby předvedli své umění na výročním, pětadvacátém ročníku legendárního Mystic Sk8 Cup. Součástí třídenního programu budou tradičně i večerní koncerty zahraničních kapel v čele s Ugly Kid Joe a Lords Of The Underground.

Přibližně 150 profesionálních skateboardistů z celého světa, kteří si za své výkony rozdělí prize money v celkové výši 800 000 Kč, bude závodit od pátku do neděle v základních disciplínách street a bowl (bazén). Po nedělních finálových jízdách bude probíhat tzv. best trick contest, tedy soutěž o technicky nejobtížnější trik.

I letos je závod Mystic Sk8 Cup zařazen do série tour World Cup Skateboarding (WCS), což je samo o sobě zárukou kvality. WCS totiž nepřestává lovit a sdružovat ty nejlepší rozhodčí a ti na místě nebudou chybět.

Po všechny tři dny bude pro návštěvníky připraven atraktivní doprovodný program, který zahrnuje například umělecké workshopy, aktivní zónu pro nejmenší, sportovní soutěže nebo prezentace novinek (nejen) ze světa skateboardingu od předních světových výrobců. Ke správné náladě všech zúčastněných přispějí i krásky z týmu Jäger Beets se zásobou ledově namražených drinků.

Na své si přijdou i ti, kteří za žádnou cenu nepřestávají lovit nové hudební zážitky. Večery totiž budou patřit vystoupením zahraničních kapel i tuzemských interpretů. V pátek zahrají američtí Ugly Kid Joe, kterým předskočí domácí Burning Steps. Sobotní program odstartuje mexický hiphopový diktát v podobě Lotz Mezcal. Hlavním headlinerem budou v sobotu legendární Lords Of The Undergound z USA, jedna z nejzásadnějších kapel v historii rapu, která vzešla v roce 1990 z podhoubí hip-hopové scény New Jersey. O zakončení letošního ročníku Mystic Sk8 Cupu se v neděli postará uskupení PSH. Vstupenky je možné zakoupit na www.goout.cz.