Chystáte se do baru? Ochutnejte absolutně luxusní vodku

Absolut Elyx, super prémiová vodka s komplexní chutí a lahodnou texturou, je díky svému propojení tradičních řemeslných technik a nejmodernějšího designu pravým vyjádřením té nejvyšší kvality. Vyráběná ručně z přírodních surovin v malých dávkách, vodka je filtrovaná v autentické měděné destilační nádobě z roku 1921, která jí dodává svůj jedinečný charakter a chuť. Každá kapka tohoto luxusního spiritu, ukrytá v originální hranaté láhvi s měděnými akcenty,je ztělesněním dlouhé tradice výroby vodky Absolut ve švédském městě Ahus. Elyx, ze švédského slova „lyx“ označující luxus, vzdává hold odkazu značky dělat věci jinak.

Unikátní produkce, ochrana životního prostředí, ale také filantropie a uchovávání kulturního dědictví, značka Absolut klade při produkci svých spiritů důraz na všechny aspekty udržitelnosti. Vše, co je pro výrobu vodky Elyx potřebné, od setí pšenice až po finální distribuci lahví, je soustředěno do okruhu 25 km od města Ahus. Hlavní surovinou je pečlivě vybíraná ozimá pšenice, pěstovaná pouze na polích rodinného statku Rabelöf Estate a míchaná s měkkou, přes vápencové podloží přírodně filtrovanou vodou. Při následné destilaci hraje důležitou roli měď pro svoje čistící vlastnosti. Oživujíce tradiční techniky a know-how, předávané z generace na generaci, byla pro tento účel přivedena zpět do provozu původní měděná destilační nádoba z počátku 20. století. Její ovládání je zcela manuální, stejně jako jsou v Ahusu ručně vykonávány všechny ostatní výrobní kroky.

Absolut Elyx čiré barvy má čistou a příjemnou chuť s jemnými květinovými a ovocnými tóny. Je to však textura spiritu, která definuje vysokou kvalitu vodky a zanechává příjemný hedvábný pocit v ústech. Aroma je čisté a plné, s nádechem anýzu s obilnými a jemně kořeněnými nótami.V chuti plné a přírodní tělo doplňují bohaté tóny makadamových oříšků a obilí s náznakem bílé čokolády a máslovými tóny čerstvě upečeného chleba. Špetka suchosti pak podtrhuje bohatou rovnováhu chuti. Závěr je hladký a hřejivý se stopou lahodně aromatického koření.

Hranatá láhev Absolut Elyx je variací na klasickou zaoblenou verzi vodky Absolut, ozdobená měděnými pláty v odkazu na důležitou roli mědi ve výrobním procesu. Drahý kov nechybí ani při servírování drinků z vodky Elyx, které si exkluzivně v baru Cloud 9 hotelu Hilton či Hemingway baru v Praze můžete vychutnat v originálních měděných pohárech.
Tagy: