Automobilist připravil pro Hamiltona sběratelskou edici plakátů oslavujících jeho rekord v F1

Kdysi nepředstavitelné se stalo realitou. Britský pilot Lewis Hamilton získal na Velké ceně Portugalska 92. vítězství, předstihl legendárního Michaela Schumachera a osamostatnil se tak na čele historického pořadí. Česká značka Automobilist, jež je oficiálním dodavatelem F1, připravila k této příležitosti spolu s Hamiltonovou stájí Mercedes-AMG Petronas F1 Team sběratelskou edici uměleckých plakátů.

Brit Lewis Hamilton přepsal historii v neděli 25. října na okruhu Algarve v Portimãu. Už po dvaadevadesáté viděl jako první jezdec šachovnicový praporek a celé smečce pronásledovatelů včetně týmového kolegy Valtteriho Bottase či Maxe Verstappena z Red Bullu ukázal záda. Definitivně tak stvrdil svou nadvládu nad současnou formulí 1.

A protože výjimečný počin si zaslouží výjimečnou oslavu, česká značka Automobilist pod vedením manažera Pavla Turka a kreativního ředitele Jana Rambouska připravila unikátní sběratelskou edici uměleckých plakátů “92nd Record-Breaking Win“. Jako oficiální dodavatel F1 na ní Automobilist pracoval spolu s Hamiltonovým týmem Mercedes.

„Náš nejnovější tisk zachycuje Hamiltona ve vítězné pozici, jak stojí na svém obdobně slavném voze s číslem 44. Inspirovali jsme se Angličanovou přilbou s fialovým schématem a toto umělecké dílo jsme ozdobili speciální stříbrnou ražbou z horké fólie. Ta dotváří pocit výjimečnosti, zcela odpovídající tomuto historickému milníku motorsportu,“ říká Pavel Turek, jenž na vlastní kůži v roli manažera F1 zažil přes 250 Velkých cen a nyní vede projekt Automobilist.

Do prodeje míří pouze omezená série 920 plakátů s Hamiltonovým rekordem. Ty jsou dostupné v oficiálním obchodu F1 Print Store na stránkách automobilist.com. Dílem od Automobilist se bezprostředně po rekordu na sociálních sítích pochlubil sám Hamilton i jeho stáj.

Lewis Hamilton si díky vítězství ve Velké ceně Portugalska, kam se seriál F1 vrátil po 24 letech, upevnil náskok v celkovém pořadí letošní sezóny. S 256 body vede před Valtteri Bottasem (179) a Maxem Verstappenem (162). Pokud se Hamiltonovi podaří náskok udržet, získá sedmý titul mistra světa. Dorovná tak rekordní počin Michaela Schumachera. Mercedes je také na nejlepší cestě získat posedmé za sebou Pohár konstruktérů. Do konce sezóny zbývá ještě pět Velkých cen.

foto: Automobilist
Tagy: