Podzimní tipy na dobití energie

Přechod ročních období bývá náročný nejen po psychické stránce, úbytek slunečních paprsků může mít dopad také na naše energetické zásoby. Pokud potřebujete nakopnout a mít energii na rozdávání, inspirujte se tipy pro dobrou náladu.

Oříšky na energii

Ořechy jsou obecně známým nakopávačem.Místo odpolední kávy sáhněte po pořádné porci vitamínů a zařaďte je do svého jídelníčku.„Ořechy obsahují mnoho prospěšných látek a jsou plné zdravých tuků a minerálů, které jsou důležité pro správné fungování organismu,” říká Pavel Malý, produktový specialista značek VitaNut a VitaCup.

VITANUT – LOUPANÉ MANDLE, CENA 79 Kč. www.vitanut.cz
Pusťte si hudbu

Hudba vás dobije a příjemně naladí. Chcete-li se po celodenním pracovním shonu zbavit stresu a napětí, pusťte si oblíbené písně ze stylového reproduktoru.“Hudba vystihuje lidské emoce a má blahodárný vliv na chod srdce a krevní tlak, ” popisuje Kateřina Trnková, Sales & Marketing Manager pražského showroomu VOIX, který se specializuje na prodej prémiové audio a videotechniky.

REPRODUKTOR BANG & OLUFSEN, CENA 43 990 Kč, www.voix.cz

Hýbejte se

Je známou pravdou, že díky pravidelnému pohybu jste nejen zdravější a štíhlejší, ale také šťastnější. Během sportu totiž vyplavujete hormony štěstí a skvěle si vyčistíte hlavu. Abyste měli na výkon dostatek energie, dejte si před jeho začátkem sacharidový drink. “Ideální je před výkonem použít power drink, který se skládá z více druhů sacharidů. Ty se do těla uvolňují postupně během výkonu a díky tomu získáváte energii postupně a rovnoměrně několik hodin. Power drink by neměl obsahovat kofein, barviva ani sladidla, aby nezatěžoval žaludek,” vysvětluje Josef Andrle, kondiční kouč a autor power drinku Edgar.

EDGAR POWERDRINK, CENA 490Kč, www.edgarpower.cz

Vyspěte se dorůžova

Kvalitní spánek je alfou a omegou zdravého životního stylu. Pokud míváte problémy s usnutím, použijte po koupeli přírodní tělový krém s levandulí. „Právě levandule spánek ještě více prohlubuje a její vůně má údajně srovnatelné účinky jako léky na spaní,“ říká Šárka Hasara, zakladatelka přírodní kosmetiky Alma, která je k dostání v síti prodejen CVRK.

LEVANDULOVÝ TĚLOVÝ KRÉM ALMA, CENA 320 Kč, www.cvrk.cz