Elektro kapela Vanessa slaví třiatřicet! Chystá se na turné a vydá best of album

Elektronická formace Vanessa, působící na české hudební scéně od roku 1990, oznámila vydání svého prvního best of dvojalba k výročí 33 let existence. Tato česká legenda, známá svými kontroverzními a provokativními vystoupeními vchází do „kristových let“, a proto na podzim 2023 představí dokonalý průřez svou dosavadní tvorbou. Skupina se proslavila schopností přinášet jedinečnou kombinaci syrových zvuků, textů plných jedovatosti a nekompromisního pohledu na svět. Vanessa umí šokovat a pobuřovat pokrytce, zatímco milovníky tvrdé elektronické hudby vždycky nadchla dokonalou autentičností.

Svojí surovou a údernou tvorbou se vždy vymykala pravidlům, čímž se stala jednou z nejkultovnějších českých skupin. „Lidé nechodí na Vanessu jen proto, aby se bavili, ale aby prohlédli skrz brutální grimasu reality,“ říká Samir Hauser, diktátor pokleslého vkusu a zakladatel skupiny.

Kompilační projekt nabídne posluchačům jedinečnou příležitost proniknout do celé historie této legendy, která je plná zla, nenávisti, opovržení a ironie.

15. července ve 21:00 spustí Vanessa crowdfundingovou kampaň na platformě Donio, pomocí které bude financovat jak vydání best of, tak související turné.

Fanoušci Vanessy se vždy mohli spolehnout na unikátní odměny za svou účast v kampaních, a stejně tak se na své fanoušky mohla spolehnout i Vanessa – všechny kampaně Vanessy byly dosud megaúspěšné (a díky nim se také podařilo zrealizovat poslední dvě alba skupiny). Kromě samotného dvojalba budou mít lidé možnost získat výjimečné odměny ke 33. výročí této legendy, včetně lístků na turné a pražský křest, stejně jako originálního merchandisingu.

„Kromě vydání novýho dvojalba plánujeme kulervoucí turné, který odstartujeme v září a ukončíme křtem v Praze 21.12 v klubu Fuchs 2. Na koncertech uslyšíte jenom naše největší zářezy.  Aktuální sestava vás možná překvapí, ale rozhodně nezklame. Uvidíte samý známý ksichty,“ uvedl dále frontman kapely Samir Hauser.

Nové kompilační dvojalbum bude jistě nejen výjimečným hudebním zážitkem, ale také sociologickou sondou do doby, kdy jsme byli mnohem svobodnější, než jsme si dokázali připustit.

Nezapomeňte se připravit na nezapomenutelné hudební dobrodružství a brutální oslavu dekadence.

Foto: Vanessa