Hellwana k novému klipu Halle Berry: „Vracíme rap do ulic“

Po velkém úspěchu prvního EP #Sunbeam a vítězství v prestižním exportním projektu Czeching rádia Wave česká rapperská princezna Hellwana přichází s klipem k songu s názvem Halle Berry. Poprvé v češtině a na YouTube kanále labelu Bigg Boss.

Rapperka Hellwana, vlastním jménem Monika Evans, rozvířila před časem domácí rapperskou scénu. Vnesla do ní svěží vítr s nádechem exotiky, ženskou optiku vidění světa i zvuk londýnských ulic. Ve stejném duchu vznikl klip k písni Halle Berry, v níž se vyrovnává s tím, co si doposud prožila. „Tahle písnička je o životě, společnosti, co jsem zažila, jak jsem přijala sebe sama, svůj vzhled. Snažili jsme se, aby píseň i přes její temný příběh spíše motivovala lidi, pobavili se u klipu a zatancovali si,“ vysvětluje Hellwana.

Klip vznikal v pražských ulicích a natočil jej Adamtřicetpět. „Schválně jsme zvolili VHS kameru, abychom vizuálně vrátili publikum zpět v čase a navodili správnou atmosféru ulic a rapu v nich stvořeným,“ říká k němu Hellwana. Autorem hudby je Czech Strings a o mix a master se postaral Filip Zagata. Oficiálně klip poběží na YouTube kanálu labelu Bigg Boss.

Přestože rapperka dosud tvořila převážně v angličtině, song Halle Berry napsala v češtině. A nebude poslední. V letošním roce plánuje vydat EP, které bude celé česky, a prozrazuje: „Určitě chci, aby bylo fresh, aby se u toho lidi bavili. Vážnejch věcí mám venku dost.“

foto: Samar Zahedová
Tagy:   ,