Je libo bikový masakr na sněhu? Další ročník závodu Chinese Downhill už je tady!

Již třetí sezónu budete moci ve Špindlu kromě lyžařů a snowboardistů spatřit také desítky bikerů řítících se obrovskou rychlostí po sjezdovce. Odehraje se tak v rámci zimního downhillového závodu na horských kolech, který pořádá legendární český biker Michal Maroši.

Pro velký úspěch předchozích dvou ročníků se letos Chinese Downhill vrací v rozšířené podobě se dvěma zastávkami. V Čechách se závod opět odehraje ve Špindlerově Mlýně, na Slovensku pak v Jasné na Chopku. Každá zastávka bude mít svého vítěze, ale jen jeden se stane králem Chinese Downhill Tour 2017. Titul celkového vítěze si odnese ten závodník, který pokoří obě zastávky s co nejlepším umístěním. Sečteno a podrženo: vyhraje ten, kdo nebrzdí!

Dvě stovky neohrožených bikerů se spustí najednou po červené sjezdovce ve Svatém Petru již v sobotu 25. února 2017. Ke startu závodu dojde po ukončení běžného provozu, kdy se sjezdovka otevře cyklistům. Chinese Downhill bude nezapomenutelným zážitkem nejen pro samotné jezdce, ale i pro diváky.

„Vše se dá pozorovat přímo na sjezdovce z lyží anebo dole u restaurace Sv. Petr, kde je vidět celý spodní hank a cílový prostor s depem a vyhlášením závodníků. V tomto prostoru bude možnost sledovat i sestřihy z minulých ročníků na velkoplošné obrazovce, poslouchat DJs, speakra a ochutnat lahodný hot shot od Jäger hostesek,“ dodává Michal Maroši.

Samotným závodem ale akce zdaleka nekončí. Večer po vyhlášení výsledků se v Restauraci Sv. Petr rozjede Jägermeister party, kde zahrají The Cork Brothers a Dj Fidla. Party odstartuje ve 20:00 a vstup na ní je zdarma.

Harmonogram:

11:00 – 14:30 potvrzení registrace, startovní čísla, skipasy, čipy
15:00 výjezd šestisedačkovou lanovkou Sv. Petr – Pláně
15:45 postupné uzavírání červené sjezdovky pro závod a řazení na start
16:10 start kvalifikační jízdy (200 závodníků hromadný sjezd)
16:20 nejrychlejších 100 závodníků přesun na lanovku
17:00 start závodu (100 závodníků hromadný sjezd)
17:30 vyhlášení výsledků v cíli závodu a celková výsledková listina
20:00 Jägermeister party: The Cork Brothers, Dj Fidla (Restaurace Sv. Petr)

Vstup na party zdarma!