Ostré břitvy, skotská whisky a britská hudba opanují pražskou náplavku

Přijďte si užít noc plnou ostře nabroušených břitev, vynikající skotské singl malt whisky Glenfiddich, profesionálních holičů a skvělé hudby do pražské Cargo Gallery. První barber festival Glenfiddich Razor Night se uskuteční již druhý srpnový čtvrtek od 19. hodin a slibuje nadupaný program i nevšední zahraniční hosty.

Těžko bychom hledali jinou výhradně mužskou činnost, než je holení vousů břitvou. O tom, že i muži mají své dny a rituály, svědčí také vzrůstající počet pánských holičství neboli barbershopů.
Ačkoliv salónní úprava vousů sahá hluboko do historie a měla by být pravidelnou součástí života každého muže, v minulých desetiletích se stáhla poněkud do pozadí. A přitom ještě na přelomu 19. a 20. století byla nedílnou součástí života téměř každého českého muže, a to nejen za účelem úpravy zevnějšku, ale především jako plnění jeho společenských povinností.

„Není na tom vůbec nic zženštělého. Naopak. Přirovnala bych to třeba k návštěvě britského pánského klubu. Barbershop je zkrátka místo, které je vyhrazeno čistě mužům. To, že někdo dobře vypadá, voní, má upravené ruce, moderní sestřih, zvyšuje jeho sebevědomí, a tím i společenskou prestiž. A to přece chtějí všichni muži, nebo ne,?“ vysvětluje Suzie Gillespie, majitelka prestižního skotského salonu The Players Lounge, která se spolu se svou kolegyní Suzane Davila-Ruiz jako vzácný host také zůčastní pražského barber festivalu. „U nás ve Skotsku mají barbershopy svou tradici, a i mladí kluci se od svých otců učí, že upravený zevnějšek je základ. Přitom bych řekla, že Skoti působí dost ležérně,“ dodává Suzie.

Kromě této návštěvy z Edinburghu se během Glenfiddich Razor Night předvedou také přední čeští holiči, od kterých se zájemci budou moci nechat dohladka oholit ostře nabroušenou břitvou, a nebo pánský stylista firmy T.M. Lewin, jenž se pokusí rozbořit zaryté mýty o oblékání.

V ceně vstupného bude také ochutnávka pěti panáků whisky včetně jednosladovky Glenfiddich a koncert britského hudebníka Adriana T. Bella známého ze skupiny The Prostitutes, který během večera naservíruje svůj chytlavý rockově-písničkářský set z obou svých sólových alb.

Podrobný program včetně informace, jak se dostat do holičského křesla dam z Edinburghu najdete na www.whiskyexpert.cz

Akce se koná 10. 8. v 19 hodin v Cargo Gallery na pražské Náplavce.

Vstupné: 200 CZK v předprodeji / 250 CZK na místě

web: www.whiskyexpert.cz