Návrháři z celé Evropy vytvořili pro Zalando novou udržitelnou kolekci

Společnost Zalando spouští novou spolupráci s předními designéry za účelem vytvoření udržitelnější kapsulové kolekce, která bude nabízena exkluzivně na Zalandu. Kapsulová kolekce pro zimu 2020 s názvem Malé změny. Velký dopad. od Zalanda. vede spotřebitele k udržitelnějším rozhodnutím na poli módy, a to aniž by bylo nutné slevovat ze svého stylu. Po úspěšném uvedení první kolaborace se značkami v rámci Malé změny. Velký dopad. od Zalanda. v lednu 2020 společnost koncept rozšířila tak, aby zahrnoval pánskou i dámskou módu. Tentokrát se na kolekci podílelo osm evropských značek: Closed, Designer’s Remix, Henrik Vibskov, Holzweiler, House of Dagmar, Mother of Pearl, Mykke Hofmann a Progetto Quid.

Zalando propojilo několik nejkreativnějších a nejinovativnějších tvůrců z módního průmyslu a vznikla tak kolekce čítající 116 kousků. Přispívající značky ze Skandinávie, Německa, Velké Británie a Itálie byly vybrány na základě jejich hodnot týkajících se udržitelnosti a obdržely zadání, které je vyzývalo k vytvoření odpovědné kolekce, jejímž společným jmenovatelem bude jednotná estetika a důraz na použití certifikovaných udržitelných materiálů. Malé změny. Velký dopad. od Zalanda. je příkladem konstruktivního dialogu a spolupráce s cílem nalezení udržitelnějšího přístupu v tomto průmyslu.

„Udržitelnost se stala jedním z nejdůležitějších témat pro návrháře z kategorie Designer. Žijeme ve světě neustále se zvyšujícího sociálního a environmentálního uvědomění – je tedy důležité, abychom našim zákazníkům poskytovali takové možnosti bez nutnosti kompromisů v oblasti stylu nebo kvality,“ říká Lena-Sophie Roeper, Buying Director kategorie Premium & Luxury ve společnosti Zalando. „Usilujeme o to, abychom inspirovali zákazníky k udržitelnějším nákupům a jsme rádi, že tak můžeme učinit spolu s našimi značkami. Jedná se o důkaz, že kolaborace je jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout.“

Kolekce je navržena s ohledem na přechod v oblékání z léta na podzim. Podzimní barevná paleta doplňuje přírodní estetiku měnících se ročních období a jednotlivé kousky se hodí jak do teplejšího, tak i do chladnějšího počasí. Kvalitní materiály jako organická vlna a bavlna, jemný lyocell a ekologický triacetát jsou všudypřítomné v celé kolekci a dokládají, že ani během udržitelnějšího nakupování není potřeba dělat kompromisy. Recyklovaná bavlna, polyester a vlna pro změnu snižují dopad, který má výroba oděvů na životní prostředí. Kde je to možné, jsou k dispozici nezávislé certifikáty GOTS, OCS a GRS.

„V několika uplynulých letech jsme ušli dlouhou cestu ve vztahu k poskytování větší transparentnosti pro lepší identifikaci udržitelnějšího sortimentu. Chceme, aby nakupování udržitelnější módy bylo snadné, zábavné a  zákazníkům, kteří hledají inspiraci a informace obojí poskytnout jednoduše na jednom místě,“ dodává Kate Heiny, Director Sustainability ve společnosti Zalando.„Přítomnost Zalanda v módním průmyslu nás staví do jedinečné pozice, v níž můžeme představit udržitelnější módu našim 34 milionům aktivním zákazníkům na 17 trzích, a to díky spolupráci s našimi partnery, kteří sdílí stejnou vizi a etiku. Budeme i nadále pokračovat v plnění naší role a podporovat tato témata v módním průmyslu.“

V chystané kapsulové kolekci se odráží poselství a duch udržitelné strategie společnosti Zalando do roku 2023 nazvané do.MORE, která byla představena v říjnu loňského roku. Zalando si uvědomuje, že módní průmysl je jedním z nejvýznamnějších původců světových environmentálních problémů a chce se rovněž stát součástí jejich řešení. Společnost chce využít svůj dosah, spojení, záběr a technologie, aby pozitivně ovlivnila změnu módního průmyslu a stala se udržitelnou platformou s pozitivním dopadem na lidi i planetu.

Iniciativa Malé změny. Velký dopad. od Zalanda. bude k dispozici od 25. října 2020 na módním e-shopu Zalando.

foto: Zalando
Tagy: