GrandPrix Beroun 2018 se uskuteční již tuto sobotu: Na start se postaví světová skateboardová špička

V sobotu 23. června se v areálu skateparku v Berouně uskuteční 9. ročník exkluzivního celosvětového závodu ve skateboardingu GrandPrix Beroun.Systém závodu bude řídit celosvětově uznávaná organizace The Boardr. Stejně jako v předchozích letech zde budou k vidění ti nejlepší čeští i světoví jezdci. Součástí bude tradičně také doprovodný program, který nabídne koncerty hiphopových ikon v čele s fenomenální formací Marpo & TroubleGang.

První ročník GrandPrix Beroun se konal v roce 2010 při příležitosti slavnostního otevření nejmodernějšího betonového skateparku v České republice. Povědomí o závodu se velice rychle rozšířilo a brzy byl známý i v celosvětovém měřítku. V roce 2015 se stal jedinou oficiální zastávkou série Světového poháru ve skateboardingu (WCS) s potenciálem být jedním z kvalifikačních závodů na LOH v Tokiu 2020. „GrandPrix Beroun je jedinou akcí svého druhu, kterou přenáší živě Česká Televize. Tento rok bychom rádi opět uspořádali závod, který naplní představy i těch nejnáročnějších jezdců a diváků”, říká Tomáš Vintr, zakladatel a pořadatel závodu, který je zároveň členem a jezdcem české skateboardové reprezentace.

Program akce GrandPrix Beroun začne již v pátek 22. června příjezdy prvních profesionálních jezdců a jejich oficiálním tréninkem před sobotním mistrovským závodem.Závod přivítá skateboardisty z více než dvaceti zemí po celém světě. Na startovní listině nebudou chybět ani držitelé zlatých medailí z prestižních X Games nebo závodů Světového poháru. Závodit bude také celá česká skateboardová reprezentace ve složení Tomáš Vintr, Maxim Habanec a Martin Pek. Doplněna bude i slovenskou superstar a členem slovenské skateboardové reprezentace Rišem Turym, který je zároveň vítězem minulého ročníku akce.

Hlavní závod kategorie PRO se uskuteční v sobotu 23. června a nabídne 20 nejlepších, pozvaných závodníků. Ty doplní ještě 5 divokých karet z České Republiky a 5 jezdců, kteří se probojují amatérskou kvalifikací. Jelikož akci bude živě přenášet kanál ČT Sport, adrenalinové zážitky nepřestanou lovit ani diváci u obrazovek. Neodmyslitelnou součástí akce bude i v letošním roce doprovodný program v podobě hudebního festivalu, který začne hned po skončení posledního závodu, cca v 19:00 hodin.

Hudební část programu se uskuteční přímo v přilehlém areálu u skateboardového parku u vlakového nádraží, kde se na pódiu bude střídat jedna česká hiphopová ikona za druhou. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení takových hvězd jako je Rest,Pil C nebo Marpo & TroubleGang v roli hlavního headlinera. Po koncertech bude následovat také afterparty v režii Jäger DJ Akvamena,přes den  a celé závody budou hrát DJs LU2 a Lucky Boy. K dobré náladě všech zúčastněných tradičně přispějí i krásky z týmu Jägerbeets se zásobou ledově namražených drinků.

Pokud chcete na vlastní oči vidět světovou skateboardovou špičku, dorazte v sobotu 23. června na GrandPrix Beroun 2018 do areálu skateparku v Berouně. Vstup na akci je zdarma. Více informací naleznete na https://www.facebook.com/events/136696193826647/.

Program:

Pátek 22. 6. 2018 – oficiální trénink a otevření areálu pro veřejnost

* 13:00 – 21:00Oficiální trénink závodníků všech kategorií

* 21:00 – Uzavření areálu

Sobota 23. 6. 2018 – GRANDPRIX BEROUN 2018 – hlavní závod

* 08:30 – 11:00 Závod kategorie AM

* 12:30 – 15:00 Kvalifikace kategorie PRO – hlavní závod

* 15:00 – 17:00 Semifinále kategorie PRO

* 17:00 – 18:00 Finále kategorie PRO

* 18:00 – 18:10 G-Shock Time Attack Best Trick

* 18:10 – 18:30 Best Trickcontest