Cyklistická sezóna jako žádná jiná. Ještě před olympiádou se na Eurosportu rozjede mužská i ženská Tour de France

Největší cyklistická Grand Tour startuje již tuto sobotu. Warner Bros. Discovery (WBD) si pro své diváky připravila komplexní programové schéma, ve kterém nebude chybět ani minuta z letošní Tour de France, která startuje tradičně tzv. Grand Depart, tentokrát z italské Florencie, a zakončena bude 21. července ve francouzském městě Nice. Tour bude možné sledovat na všech stanicích i platformách v portfoliu WBD.

Kompletní pokrytí letošní Tour de France zajistí streamovací platformy Max a discovery+, na kterých bude možné sledovat produkci týmu Eurosportu živě a nepřerušovaně. Předplatitelé dostanou na výběr z několika jazykových lokalizací a díky novince v podobě interaktivní časové osy se budou moci kdykoliv vrátit ke klíčovým momentům z již odvysílaných etap.

Kromě živé akce přímo z místa závodu bude Eurosport v několika evropských zemích vysílat i exkluzivní studiové show. Jde například o Spojené království (The Breakaway), Španělsko (La Montonera), Francii (Les Rois de la Pédale) a Německo (Vélo Club). Regionální studia budou mít na povel přední cyklističtí experti, kteří se postarají o podrobné analýzy za pomoci mnoha interaktivních technologií.

Pozornost Eurosportu ovšem není omezena pouze na mužský závod. Souběžně bude zajištěno i kompletní pokrytí letošní Tour de France Femmes, taktéž na streamovacích platformách Max a discovery+. V tomto případě je Grand Depart stanoven na 12. srpna a vyjíždí se z nizozemského Rotterdamu. Finálové stoupání dovede cyklistky 18. srpna až do cíle ve francouzském lyžařském středisku Alpe-d’Huez.

Eurosport chce ženskému závodu dedikovat podstatně více obsahu – v koprodukci se společnostmi Sweetshop & Green a Yuzu Productions proto uvede do vysílání novou třídílnou sérii Second to None režírovanou Soniou Dauger. Tento dokumentární cyklus zmapuje první cestu ženského cyklistického týmu Lidl-Trek na Tour de France Femmes 2022, která byla pro členky týmu doslova katastrofou. Tvůrcům se tak podařilo zachytit sport v jeho nejsyrovější formě.

V sérii budou zahrnuty i exkluzivní rozhovory s členkami týmu Lidl-Trek, včetně Lizzie Deignan, Elisy Longo Borghini, Elisy Balsamo, Amandy Spratt a Lucindy Brand. Expertní pohled zajistí komentátorka Eurosportu Orla Chennaoui. První epizoda bude mít premiéru na Eurosportu, Max a discovery+ 6. července, další epizody budou vysílány 13. a 20. července.

„Letošní cyklistická sezóna by dost dobře mohla být jednou z nejvíce nabitých v historii. Na jedné straně máte mužskou Tour de France, na druhé její ženskou variantu – a mezi ně je ještě vklíněna všechna akce, kterou přinesou letošní Letní olympijské hry v Paříži 2024,“ předesílá Scott Young, seniorní viceprezident pro obsah, produkci a obchodní operace ve Warner Bros. Discovery Sports Europe.

„My, jakožto evropský domov cyklistiky, si klademe za cíl dostat příběhy jednotlivých členů pelotonu k co nejvíce evropským divákům. Chceme přitom dopřát stejnou pozornost mužskému i ženskému závodu. Pro fanoušky jsme se snažili připravit bezkonkurenční sportovní zážitek, který navíc bude doplněn o všechny nové programové formáty, třeba sérii Second to None,“ dodává.

Eurosportu se zároveň podařilo dát dohromady tým expertů, který je obsáhlejší než kdy předtím a rozhodně si nemůže stěžovat na nedostatek zvučných jmen. Jeho členy budou vítězové etap z uplynulých Grand Tours, národní šampioni i hvězdy pelotonu, včetně:

TOUR DE FRANCE

 • Adam Blythe, Robbie McEwen, Dani Rowe a Orla Chennaoui (Spojené království)
 • Bernie Eisel, Robert Bengsch a Jens Voigt (Německo)
 • Jacky Durand, Steve Chainel a Philippe Gilbert (Francie)
 • Riccardo Magrini, Wladimir Belli a Moreno Moser (Itálie)
 • Alberto Contador a Eduardo Chozas (Španělsko)
 • Bobbie Traksel (Nizozemsko)
 • Jesper Worre (Dánsko)
 • Alberto Contador a Philippe Gilbert (průvodci etapovou minisérií na YouTube kanále Eurosport Cycling)
 • Jens Voigt, Adam Blythe a Matt Stephens (etapoví motoreportéři)
 • Laura Meseguer, Matt Stephens, Hannah Walker, Anders Mielke a Louis-Pierre Frileux (mezinárodní tým reportérů a moderátorů)

TOUR DE FRANCE FEMMES

 • Laura Winter, Dani Christmas a Dani Rowe (tým mezinárodního studia)
 • Matt Stephens a Iris Slappendel (mezinárodní on-site reportéři)

Francii čeká kolosální cyklistické léto. Tour de France letos poslouží jako jakýsi otvírák Letních olympijských her v Paříži 2024 – první olympijské individuální časovky totiž odstartují již šest dní po finálové etapě mužské Tour. S napětím očekávaný třetí ročník Tour de France Femmes započne 12. srpna, tedy jen osm dní po posledním ženském závodě na olympiádě. Sezónu pak završí poslední Grand Tour, La Vuelta a España, která proběhne mezi 17. srpnem a 8. zářím.

Co se vyplatí sledovat? Mezi muži hlavně rivalitu mezi Tadejem Pogačarem ze Slovinska a obhajujícím loňským vítězem Jonasem Vingegaardem z Dánska – oba by si totiž na své konto rádi připsali hattrick žlutých trikotů. Zároveň jim ale šlapou na paty další vyzyvatelé, konkrétně vítězové Grand Tours Remco Evenepoel a Primož Roglič.

V ženském závodu se loňský úspěch pokusí zopakovat vítězka z Nizozemska Demi Vollering. Bude mít ovšem vážnou konkurenci, na vítězství si totiž myslí jak Kasia Niewiadoma z Polska, tak Lotte Kopecky z Belgie.

WBD disponuje nejrozsáhlejším portfoliem vysílacích práv k prestižním cyklistickým závodům. Ročně odvysílá přes tisíc hodin obsahu, včetně všech závodů mužské i ženské varianty World Tour. Fanoušci mají díky streamovacím platformám Max a discovery+, lineárním stanicím Eurosportu i jeho sociálním sítím a dalším digitálním kanálům zaručeno aktuální sportovní zpravodajství 24/7.

PARIS, FRANCE – JULY 23: Jonas Vingegaard of Denmark – Yellow Leader Jersey, Tiesj Benoot of Belgium, Wilco Kelderman of The Netherlands, Sepp Kuss of The United States, Christophe Laporte of France, Dylan Van Baarle of The Netherlands, Nathan Van Hooydonck of Belgium and Team Jumbo-Visma celebrate after the stage twenty-one of the 110th Tour de France 2023 a 11 5.1km stage from Saint-Quentin-en-Yvelines to Paris / #UCIWT / on July 23, 2023 in Paris, France. (Photo by Michael Steele/Getty Images)