4 důvody proč nás baví chodit do kina

Chodíte rádi do kina? Jejich návštěvnost za loňský rok lámala v České republice rekordy. Na film do kina zašlo během minulého roku na 16,3 milionu diváků, což je nejlepší výsledek od roku 1993. Proč nás kino baví a jak ho zažít z tepla domova?

Televize není kino

Ani ta nejlepší televize bez dalšího příslušenství nenahradí zvukový zážitek z kina. I přes skvělé rozlišení, kvalitní obraz a mnohdy i dostupnou cenu z ní ty mohutné basy prostě nedostanete.

Kvalitní zvuk vzbuzuje emoce

Zvuk a nejrůznější zvukové efekty mají velký podíl na vyvolávání emocí, které při pouhém vizuálním zážitku jen tak nepocítíte. „Zvuk tvoří na 70 procent zážitku, který si z kina odnášíte. Málokdo si to uvědomuje, ale zvuk je alfa a omega kina, jeho kvalita je důležitější než kvalita obrazu,“ vysvětluje Miroslav Mlčůch, technický ředitel showroomu Voix, který na pražském Starém Městě nabízí audio a video vybavení těch nejprestižnějších světových značek.

Pořiďte si kino domu

Pokud přeci jen dáváte přednost domácímu lenošení a preferujete sledování filmů z pohodlí vašeho obývacího pokoje, pořiďte si domácí kino. „Pokud chcete zážitek, který se přiblíží tomu, který znáte ze skutečného kina, vyplatí se nešetřit,“ doplňuje Mlčůch a zároveň dodává, že na pořízení kvalitní sestavy nepotřebujete milióny. „Nejlevnějším systémům bych se osobně vyhnul, ale jinak platí, že slušné ozvučení domácího kina pořídíte už v řádech desítek nebo nižších stovek tisíců korun.“

Popcorn a cola

Kino je zdrojem zábavy a uvolnění a na žádném jiném místě na planetě snad popcorn a cola nechutnají lépe. Mnohdy zaplatíte sice pětinásobek toho, co by Vás stál popcorn z mikrovlnky, ale ta neodolatelná vůně, typické křupání a soustavné padání do sedačky k tomu prostě patří.