Startuje nový ročník online stipendijního barmanského programu Jägermeister Scholarship

Kvůli pandemické situaci se Jägermeister Scholarship uskutečnil v minulém  poprvé pouze online. Přihlášení barmani proto komunikovali a předávali si své zkušenosti po síti, a ze všech uchazečů, kteří se hlásili z 18 zemí světa, bylo vybráno šest nových, kteří doplnili již tak silnou skupinu Hubertus Circle. Dobrou zprávou je, že jedním u nich je mladý barman Lukáš Čabaj ze Slovenska. Vzhledem k úspěchu v minulém roce startuje nový online ročník Jägermeister Scholarship 2021.

Jägermeister je již mnoho let jedním z nejaktivnějších podporovatelů barmanské scény. Díky vlastnímu stipendijnímu a vzdělávacímu programu Hubertus Circle spojuje barmany po celém světě a pomáha jím předávat si navzájem své zkušenosti a triky, kterými mohou své umění posouvat o kousek dál. Každoročně projekt přibírá nové členy do svých řad a ne jinak tomu bude i v roce 2021.

Program Hubertus Circle se uskutečnil poprvé v roce 2011 v Německu. Celosvětové podoby se dočkal v roce 2018 a během prvních dvou ročníků byli z uchazečů vybrání vždy tři mladí barmani, kterým byla zajistěna stáž v prestižních berlínských barech a mohli se tak učit od těch nejlepšíích na nejvíc trendy místech. Kvůli globální pandemii ovšem tato možnost odpadla, a tak se třetí celosvětové kolo Scholarshipu uskutečnilo online.

„Zrušení programu pro nás bylo nemyslitelné,“ říká Nina Eggeling z Global  Experiential Marketing Jägermeister. “Bez delších rozmyslů jsme program organizovali virtuálně. Zvlášť v těchto dobách nechceme nikoho zklamat, a naopak chceme podporovat, kdekoli můžeme,” doplnila Nina.

Barmanská sestava v roce 2020

Ali Hayes z Irska, Lukáš Čabaj ze Slovenska, Celestino Schienbein z Finska a Sabrina Traubner, Pete Shava a Monde Mkhonza z Jihoafrické republiky představují první třídu virtuálního edukativního programu. V serii žánrově zaměřených Master Classes a workshopů si společně s Jägermeister Global Brand Ambsadorem Nilsem Boesem prohlubovali své znalosti a dovednosti v oblasti mixologie.

Barmani blogovali o svých zkušenostech na www.hubertuscircle.com, na kanálu Instagramu Hubertus Circle (@hubertus_circle_) i na svých vlastních kanálech sociálních médií.

Vzhledem k úspěchu prvního virtuálního kola plánuje Jägermeister také virtuální vydání v roce 2021. „Musíme zůstat flexibilní. Virtuální verze stipendia Jägermeister nám dává jistou dávku svobody, i když se nemůžeme dočkat, až se znovu setkáme osobně, “říká Nina Eggeling. “Spoléháme na podporu naší komunity. Členové Hubertus Circle nám nesmírně pomáhají, a jsou připraveni pomoci nové generaci barmanů. Jsme rádi, že naše komunita drží pohromadě i v těchto těžkých dobách. “

Přihlášky pro rok 2021

Proto Jägermeister hledá motivované nováčky ve věku 21 až 35 let pocházející z jedné z členských zemí Hubertus Circle (což Česká republika je), kteří jsou ochotni posunout svou kariéru vpřed a po tříměsíčním digitálním dobrodružství, které bude probíhat od září do listopadu 2021 – mohou být součástí „Jägermeister Scholarship x Virtual Edition“. Přihlášky mohou zájemci od 5. dubna do 3. května podávat online na www.hubertuscircle.com.

foto: Jägermeister
Tagy: