Jediný pražský elektrický carsharing GreenGo se rozrůstá o 30 vozů Škoda Citigo-e iV

Jediná autopůjčovna čistě elektrických aut v Praze GreenGo rozšířila svou flotilu o 30 nových elektromobilů Škoda Citigo-e iV kapesních rozměrů, které se ideálně hodí do pražského provozu.

Zájemci o jízdu ve sdílených automobilech GreenGo si nyní mohou vybrat mezi VW e-Up!,  kterých je v pražských ulicích dvě stě, nebo škodovky převyšující německá auta lepšími parametry. Tím nejvýznamnějším je prodloužený dojezd daný větší kapacitou baterie.

Plně nabitý elektromobil Škoda Citigo-e iV s motorem o výkonu 80 koní ujede v městském provozu až 250 kilometrů. Ani při zapnutém topení či klimatizace a dynamickém jízdním stylu by dojezd neměl klesnout pod 210 km. Zákazníci GreenGo české vozy v mobilní aplikaci lokalizují podle zelené ikony.

GreenGo je jediný provozovatel sdílených čistě elektrických automobilů v Česku. Uživatelé se s nimi naučili jezdit do práce, na nákupy i ve volném čase. Mezi hlavními přednostmi sdílených elektromobilů je nejen čistá a tichá forma dopravy bez emisí, ale především možnost parkovat na všech modrých zónách zdarma.

Sdílené vozy obecně dávají uživatelům volnost pohybu bez povinnosti starat se o nemalé náklady související s pořízením a provozováním vlastního automobilu, jako jsou údržba, povinné ručení, pojištění nebo přezouvání pneumatik. Všechny starosti kolem auta řeší GreenGo. Stačí mobilní aplikace, v níž si zájemce auto rezervuje, odemkne nebo ukončí pronájem. S GreenGo jezdí potichu, čistě – na 100% elektřinu – a platí jen minuty, kdy má auto v nájmu.

foto: Adam Maršál, nedori
Tagy: