The Chancers slaví 20 let vlastním festivalem. Přivezou hvězdy jamajských žánrů

Hvězdami prvního ročníku festivalu Rude Boy Paradise jsou legendární „černý skinhead“ Roy Ellis známý jako Mr. Symarip a Rhoda Dakar, vzývaná zpěvačka 2tone ska. „Rozhodli jsme se, že narozeniny oslavíme festivalem s kapelami, které jsou nám blízké a v žánru něco znamenají,“zvou The Chancers.

Ani po dvaceti letech na scéně, pěti ceněných albech, mnoha evropských turné a účastí na mezinárodních kompilacích The Chancers nepřestávají lovit nové nápady. Jedním z nich je i myšlenka festivalu Rude Boy Paradise, který bude mít premiéru 15.září 2018 na Střeleckém ostrově v Praze. „Napadlo nás to loni, když jsme v létě odehráli několik podobně laděných akcí v Německu. Naše narozeniny jsou ideální příležitost vyzkoušet, jestli i u nás existuje prostor pro žánrově vyhraněný minifestival na krásném místě přímo v srdci města,“vysvětluje kapela.

Hlavním tématem prvního ročníku bude oslava dvaceti let The Chancers a kapela tak pozvala slavná jména žánrů skaa reggae, s nimiž se na svých cestách po klubech klubech a festivalech sblížila. Hlavní hvězdou bude jamajský zpěvák Roy Ellis aka Mr. Symarip, který stál u zrodu žánru skinhead reggae, prodal pět milionů desek a dostál statusu legendy. The Chancers s ním loni coby backing band odehráli úspěšné vánoční turné, které zakončili vyprodaným koncertem v Praze.„S Royem to byla velká škola a neuvěřitelná zábava. Nepodařilo se nám zjistit, kolik je mu ve skutečnosti let. Jenže podle toho, co předvádí na pódiu, je mu to jedno. To se musí zažít,“popisuje kapela setkání s autorem hitů jako Skinhead Girl, Skinhead Moonstomp či Must Catch A Train.

Na jednom pódiu zahráli The Chancers také s druhým hostem festivalu, britská zpěvačka Rhoda Dakar je ikonou ostrovního žánru 2tone.„Skladby jako Too Experienced, Do Rocksteady nebo Ruder Than You, kterými se proslavila s kapelou The Bodysnatchers, jsme od jakživa pouštěli po našich koncertech z vinylů. Písně jako Racist Friend, Free Nelson Mandela nebo I Can’t Stand It, které nazpívala s kultovními The Specials, milujeme. Je to pro nás ohromná čest, že s námi přijede slavit zrovna tahle dáma,“říkají The Chancers. Pro Rhodu Dakar to navíc bude tuzemská koncertní premiéra.

Domácí barvy budou na festivalu Rude Boy Paradise hájit pražští Green Småtroll, kteří už víc než patnáct let káží evangelium ska-jazzu, a v jejichž čele stojí známý herec Filip Kaňkovský. „O dalších interpretech stále jednáme a jejich jména budeme zveřejňovat postupně. Rozhodně si udělejte čas na celý den,“vzkazují The Chancers. „A vlastně i celou noc,“dodávají. Přestože program na ostrově skončí s policejní desátou hodinou, zábava bude pokračovat do rána.

Program se přesune na nejstylovější veřírek ve městě, na Prague Allnighters do vinohradského klubu Royal. Tam budou do ranních hodin hrát northern soulové vinyly z kolekce ostřílených DJů Magnuse Ramse ze Švédska a Johna Bushe z Velké Británie. Ty uvedou rezidentní selektoři Mr. CatBuqi a Path. S páskou z Rude Boy Paradise budou mít návštěvníci na allnighter zvýhodněný vstup, takže o skutečně stylovou zábavu bude postaráno až do brzkých ranních hodin.

„Bude to výjimečný den nejenom pro nás, ale pro všechny, kteří si stejně jako my zamilovali ska, reggae a northern soul v jejich ryzí podobě,“ zvou členové The Chancers na netradiční oslavu svých dvacetin.První vlna vstupenek je v předprodeji za 350 korun, plus poplatky, postupem času se cena bude zvyšovat.