Irský víkend Praze přinesl to nejlepší, co Zelený ostrov nabízí

I letos proběhly v Praze oslavy svátku svatého Patrika. Irská whiskey Jameson zbarvila se svou Tour svatého Patrika březnový víkend do zelena již po třetí. Základem Tour svatého Patrika byla již tradičně živá hudba, kulturní vystoupení, workshopy a irská gastronomie.

Gastronomii pod přísným dohledem irského ministra Kevina „Boxera“ Morana reprezentovaly irské speciality. V rámci Náplavka Street Food festivalu se návštěvníci mohli těšit na tradiční i méně známe speciality. Highlitem byly ústřice šéfkuchaře pražské restaurace Love IT, Jiřího Noska, a jeho speciální omáčka s přísadou whiskey Jameson Black Barrel.


Holešovice patřily kultuře

Epicentrem kulturního dění se tentokráte staly Holešovice. Hala 17 propůjčila své jeviště stand-up komikům a jejich Velvet Comedy Show, mezi kterými zazářil Richie Bree, vítěz prvního ročníku soutěže Ireland’s got Comedy Talent, a John Colleary, patřící již patnáct let do špičky tohoto žánru. Doplnili je Katie Anderson (USA) a Grant Gallacher (UK), kteří úspěšně plní sály po celé Evropě a v Praze neudělali výjimku.

Večer pak patřil irské hudbě. Vystoupil písničkář Travis O’Neill se svými hosty, mezi nimiž byl mimo jiné IronKap, člen Trouble Gangu, který využil příležitosti oslav dne svatého Patrika a pokřtil nové album.

Klub 36 Underground patřil pro změnu elektronické hudbě. Jak se na ni dívají na ostrovech přijel představit DJ Marcus O’Laiore. Sekundovali mu DJs Melvin Coxx, SNBM, Michael C, Enrico, Holly The Big a Siberier.  Ruku v ruce s barmanskou show Davida Neumanna, vicemistra Evropy ve Flair bartendingu se jednalo o nabitý večírek v irském stylu končícím skutečně až ráno.

Průvod, převleky a skuteční Irové

Tour svatého Patrika měla zajímavý program i na dalších místech metropole, například v Rock Cafe na Národní třídě, v Tančícím domě či Kampusu Hybernská. Oslavy pak v neděli zakončil pravý irský průvod v centru Prahy. Toho se zúčastnily stovky lidí včetně desítek rodilých Irů, jejich přátel i dalších účastníků, kteří si chtěli užít tento svátek naplno.  V průvodu nechyběly nápadité masky a převleky, účastníci na chůdách či několik irských setrů. Prim samozřejmě hrála zelená barva. Oslav se podle pořadatele zúčastnilo více než 6.000 lidí.

Foto: Aspen.PR
Tagy: