Arteliér DRAWetc. oslavil 15 let. Studio připravilo výstavu

21. září odstartovala slavnostním večerem výstava arteliéru DRAWetc. v The Chemistry Design Shop na Malé Straně. Retrospektivní prezentace historie studia 15 let v 15 minutách zakladatele studia Vladimíra Strejčka představila milníky, které vývoj ilustrace provázely. Řeč byla o zlomových zakázkách pro velké firmy, ale i o projektech, které očekávání nenaplnily a především o začátcích, kdy nikdo netušil, kam studio vyroste, o prošlapávání cesty pro komerční ilustrátory v České republice a o lidech, kteří jsou páteří studia DRAWetc.

V rámci dražby se strhnul lítý boj se tři originální malby ilustrátorů Karla Cettla, Yeve a Dalibora Krcha, které vznikly na motivy designu kelímků pro McDonald´s. Celá částka 49 000 Kč pomůže při výstavbě domu pro rodiče dlouhodobě nemocných dětí na hematologicko-onkologické klinice FN v Motole.
DRAWetc. je fullservisový vizuální arteliér s důrazem na ilustraci ve všech jejích formách a žánrech: cgi vizualizace, ilustrace, storyboardy, fotopostprodukce, komiks, animaci, grafický design a nová média.

Během let se ve studiu DRAWetc. vystřídala řada zajímavých osobností české ilustrátorské scény a vznikla zde svébytná díla. „S ilustrátory pracuji už 15 let, znám tvorbu jednotlivých umělců a dokážu je propojit,“ říká Vladimír Strejček. V současné době studio zastupuje více než stovku vybraných ilustrátorů, grafiků, malířů, animátorů, “třidéčkářů” i sprejerů, kteří jsou podepsaní pod tvorbou více než čtyř tisíců realizací pro prakticky všechny velké české i mezinárodní společnosti, firmy a značky jako je Jägermeister, Red Bull, McDonald´s, CTP, Wacom, Škoda Auto, Coca Cola nebo třeba Marlboro a stovky dalších.

Mimo celou řadu českých a nadnárodních reklamních agentur pak studio stále intenzivněji tvoří kreativní obsah pro hudební festivaly jako Colours of Ostrava, HipHopKemp a další.
Studio vždy experimentovalo a v současné době spolu s vývojáři z Etnetery vyvíjí vizuály využívající možnosti augmented reality. „Oživlé postery“ dávají pomocí aplikace Kinesis AR přesah tištěnému médiu do audiovizuálního formátu.

Největší nástěnné malby neboli murály v České republice začínají vznikat díky soutěži CTP Art Wall by DRAWetc. na monumentálních industriálních halách nejen v Praze na Letišti Václava Havla, ale i v Humpolci u D1. Nejlepšími uměleckými návrhy mezinárodní soutěže se staly návrhy od belgického ilustrátora a známého mural artisty DZIA a od českého ilustrátora Michala Škapy alias TRONA. Oběma výtvarníkům se tak naskýtá možnost pokreslit více než 6500 m2 ploch industriálních hal. „Do soutěže CTP Art Wall by DRAWetc. se přihlásilo 40 ilustrátorů ze všech koutů Evropy. Pro všechny to je velikánská výzva a i pro evropské umělce se jedná o unikátní projekt, i co se velikosti plochy týče,“ říká o soutěži Natálie Sahulová, MD vizuálního studia DRAWetc., které mezinárodní soutěž spolupořádá.

Mezinárodní pozornost si zcela zaslouženě získal projekt RAW Art Wrestling, série živých ilustrátorských soubojů a soutěž pro ilustrátory všech věkových kategorií. “Letošní ročník RAW 04 vypukne koncem října a můžete se opět těšit na řadu novinek, sledujte náš web a FB a brzo se dozvíte více,” dodává Hanina Větrovcová, spoluautorka projektu RAW.

DRAWetc. stál u zrodu alternativního apparel labelu UrbanLegend a rozjíždí nový projekt Česká ilustrace, kde formou podcastů a dalších aktivit chce více propojit ilustrátorskou a laickou scénu.
Expozice na téma Praha – báje, pověsti, historie, zkazky, legendy a tak vůbec bude trvat do konce října. Originální série tisků budou na výstavě k prodeji.

Výstava:
• Expozice začala ve čtvrtek 21. září a bude trvat až do konce října.
• K vidění je na adrese The Chemistry Design Store, U Lužického semináře 86/11, Malá Strana.
• Vstup na výstavu je zdarma.
• Otevřeno je od úterý do soboty od 11 do 18 hodin.
• Originální série limitovaných tisků budou k prodeji.
Tagy: