Antiteze představuje album Face your fear

Antiteze je název hudebního projektu Kryštofa Vernera, pražského rappera a trumpetisty, který se chystá na vydání debutové desky s názvem Face your Fear. Deska pojednává o tématu boje se zlem a strachem a bude mít 9 písní. Toto album vzniklo během loňského roku, kdy svět zasáhl první lockdown, jako odpověď na pocity úzkosti, strachu, ale i naděje. Celé vzniklo v domácím studiu DIY přístupem – od nahrávání, produkce až po marketing. Stylově se jedná o hip-hop okořeněný klasickým klavírem a jazzovou trumpetou. Album Face your Fear vyjde v polovině dubna vlastním nákladem a křest je naplánovaný na dobu, až bude možné opět koncertovat.

Mohl by ses na začátku krátce představit čtenářům?

Ahoj, jmenuji se Kryštof Verner, je mi 30 let, a jsem trumpetista a rapper z Prahy. Aktuálně startuji nový hudební projekt s názvem Antiteze, který se zaměřuje na kombinaci hip-hopu a jazzové trumpety a chystám vydání debutové desky.

Aktuálně se tedy chystáš na vydání debutové desky Face your fear. Mohl bys trochu přiblížit, o co půjde?

Deska Face your fear vznikla během minulého roku, kdy se svět jak ho známe pozastavil, a přišel první lockdown. Album je jako přímá odpověď na pocity strachu, úzkosti, ale i naděje. Album obsahuje 9 skladeb a celé vzniklo DIY přístupem v domácím studiu. Stylově se jedná o hip-hop okořeněný klavírem a jazzovou trumpetou. Aktuálně startuje crowdfundingová kampaň na donio.cz na podporu vydání desky, jelikož deska vyjde vlastním nákladem. Jako odměny jsem přichystal limitované edice autorských plakátů a další věci jako trička, tašky a podobně.

Jak deska vznikala, jak probíhalo nahrávání a celý proces?

Od začátku jsem věděl, že mám velmi konkrétní představu o podobě alba. Chtěl jsem tedy být v celém procesu tvorby desky – od nahrávání přes produkci až po vizuální podobu alba. Byla přede mnou výzva osvojit si základy hudební produkce a musel jsem se naučit spoustu nových věcí a postupů. Nicméně celý proces vnímám velmi pozitivně.

O čem jsou texty písní z alba a v jakém jsou jazyce?

Textově album vychází z tématu souboje s vlastním strachem, se zlem, a s limity, které máme v hlavě. Snažím se vyhýbat žánrovým klišé a pracuji s tématy, které vychází z mé osobní zkušenosti a popisují můj vlastní pohled na svět kolem nás. Jsem toho názoru, že kvalitní text by měl být také autentický. Na albu pracuji hlavně s texty v anglickém jazyce, ale vznikl i jeden singl v českém jazyce a do budoucna se chci na češtinu více zaměřit.

Chystáš křest alba, a jaké máš další plány do budoucna?

Určitě chystám křest, jen bohužel kvůli aktuální situaci nevím, kdy to bude. Nicméně koncerty mi velmi chybí, a proto teď pracujeme spolu s bubeníkem Markem Holanem na živém provedení celé desky. Tak doufejme, že již brzy budeme mít příležitost desku zahrát i na živo.

Chtěl bys něco vzkázat na závěr?

Chtěl bych moc všem poděkovat za velkou podporu a pozitivní ohlasy, moc si toho Vážím. Už se těším, až se zase uvidíme na koncertech!

foto: Kryštof Verner