5 otázek o progresivních brýlích, které vám zlepší život

Musíte střídat brýle na blízko a na dálku? Špatně vidíte, když přeostřujete na objekty v různých vzdálenostech? Řešením jsou pro vás progresivní čočky, které dokážou udržet váš pohled ostrý při změně pohledu na blízko a na dálku.

Jak progresivní čočky fungují?

Progresivní čočky umožňují ostré vidění bez ohledu na to, v jaké vzdálenosti se pozorované objekty právě nacházejí. Při pohledu do dálky i na blízko nabízejí maximální komfort. Tento benefit spočívá v překrytí několika korekčních povrchů v jedné čočce. Její síla se přitom mění velmi plynule. Aniž byste postřehli jakékoliv změny v síle čočky, uvidíte objekt naprosto ostře bez ohledu na to, do jaké dálky se právě díváte.

Pro koho progresivní čočky jsou?

Benefity progresivních čoček ocení všichni, kdo se musejí soustředit na objekty v různých zorných polích. A to zejména ve chvílích, které vyžadují naprostou přesnost například v práci nebo při sportu. Díky progresivním brýlí už není nutné nosit dva druhy brýlí a střídat je při různých aktivitách.

Jak progresivní čočky vypadají?

Velmi elegantně. Různá rozná pole nejsou v čočkách násilně oddělena, ale přecházejí mezi sebou velmi plynule. Na čočkách tak není znát žádná deformace. Progresivní čočky vypadají zkrátka jako běžné čočky v elegantních obrubách MUSCAT.

Jak progresivní čočky získat?

Pro zakoupení progresivních čoček je nutné navštítit showroom MUSCAT v Praze Na Poříčí. Před objednáním je totiž nezbytné přesně změřit a vyšetřit zrak – kvůli vlastnímu zdraví zákazníka. Showroom je vybaven profesionálními přístroji, které umožňují měřit ideální oční korekce v celé šířce brýlových čoček.

Jaká je první zkušenost?

Pokud se pro progresivní čočky rozhodnete, pamatujte, že oči si na ně musí nejprve zvyknout. Někteří lidé dokonce v prvních chvílích vidí dvojitě. Tento stav může trvat jen několik hodin, ale také několik dní. Tím se ale od progresivních čoček nenechte odradit. Čím déle je budete nosit, tím rychleji zmizí počáteční nezvyk a vy si začnete užívat ostré vidění na jakoukoliv vzdálenost.
Tagy: