Converse iniciativou Renew přispívají k udržitelnosti

Nadčasový design zůstává, materiály se mění. Nová Renew kolekce je vyrobena za použití recyklovaných materiálů a jde vstříc závazku k dosažení nulové uhlíkové stopy a odpadu.

Od roku 2017, kdy vznikla iniciativa Renew, Converse zdokonaluje své výrobní procesy i používané materiály v duchu udržitelnosti. Nejnovější kolekce nese myšlenku, že méně je občas více. Značka přišla s inovativní úpletovou technikou, díky které se oblíbené plátěnky odlehčily a jsou prodyšnější, navíc jejich nazutí je tak snadné, že se nemusíš bát zmeškaného autobusu. Modely jsou vyrobené nejméně z 25 % s použitím recyklovaných materiálů, což jim neubírá na kráse, naopak to podtrhuje myšlenku lepší budoucnosti s nulovou uhlíkovou stopou a odpadem. Nepřehlédnutelné jsou detaily na podrážkách, z nichž 12 % vzniklo z gumového odpadu z běžné výroby.

Converse Crater

Oproti klasickým All Stars byla v kolekci Renew k jejich výrobě použita kráterová pěna, inovativní materiál, který pochází z dílny amerického Nike. Converse si navíc pohrál se stavbou tenisek a vaši oblíbenci jsou nyní lehčí a 35 % tvoří recyklovaný materiál.

All Stars

I další All Stars modely prošly proměnou v souladu s udržitelností. Ikony jsou nyní vyrobené za použití menšího množství materiálu, zdobí je 100% recyklované tkaničky a nechybí ani Converse hvězda.

Chuck 70

Ikonické Chuck 70 dostaly udržitelnější nádech. Svrchní část tvoří prodyšný materiál, který je přibližně z 85% vytvořený za pomoci recyklovaných polyesterových nití. Navíc díky recyklované stélce OrthoLite se v nich budete cítit jako v bačkůrkách.

Ani nadbytečná spotřeba plastu nezůstala bez povšimnutí. Pod rukami našich designérů vznikly All Star Crater Canvas, jejichž svršek je vyroben z recyklovaných PETek. Pro výstřední nadšence milující barvy je to nový letní design Chuck 70. Díky colour-blockingu jsou ideální pro dlouhé teplé noci.

Kolekce Converse Renew je dostupná u vybraných prodejců.

Více o aktuálních kolekcích Converse – http://www.conversecz.com.

foto: Converse
Tagy: