Kosmetika budoucnosti myslí na zdraví pleti i planety

Co znamená clean beauty? Pro každého něco trochu jiného. Pro Codex Beauty Labs kosmetiku, která je organická, udržitelná, zdravá, klinicky ověřená a absolutně transparentní.

Příroda je všemocná. Jen jí musíme dobře porozumět a najít optimální způsob, jak s ní spolupracovat, ať může nejlépe dělat, co umí. A v tom je zase skvělá moderní věda. Team vědců Codex Beauty Labs zkoumá rostliny využívané v tradiční medicíně různých kultur a pak pod křídly biotechnologie vyvíjí nové, rostlinné formulace farmaceutické kvality s klinicky prokázanými účinky. Na udržitelnost přitom myslí v každém kroku – od získávání ingrediencí, přes výrobní postupy, až po způsob, jak se dostávají produkty k zákazníkům.

“Chci lidem nabídnout skutečně účinnou, zdravou a udržitelnou skin care, která plave proti proudu mainstreamu a zároveň za ní mluví transparentní vědecká data. Každý by měl mít možnost vybrat si pro něj tu nejvhodnější kosmetiku na základě dostupných faktů, ne pouhých příběhů,” říká zakladatelka Codex Beauty Labs Barbara Paldus, která vyrostla, získala doktorát a momentálně žije v Americe, ale po rodičích je Češka. Mimochodem, Barbara je původně vědkyně-elektroinženýrka. Pomohla na svět mnoha objevům, které zlepšují náš život, například řešení na měření uhlíkového cyklu, dnes používané po celé planetě. A stejně vážně to myslí i s péčí o pleť.

Zelená řada Bia – síla irské přírody

Irsko má úžasnou přírodu i obdivuhodné historické know-how o zdravotních účincích rostlin. Právě tady našli vědci Codex Beauty Labs inspiraci i ty nejúčinnější a nejčistší ingredience pro svoji první řadu Bia, zaměřenou na hloubkovou hydrataci, výživu a podporu mikrobiomu pokožky. Jejím hlavním hrdinou je patentovaný BiaComplex, unikátní směs infuzí z měsíčku lékařského, smilu italského, kostivalu lékařského, violky trojbarevné a slézu lesního, které obsahují,  společně s dalšími organickými složkami, všechny Bia produkty – Superfood krém, olejový cleanser, jemný krémový exfoliant, pleťový olej a oční krém.

Skutečně čistá cesta

Barbara neustále hledá inovativní cesty a tak, když nenacházela pro svou kosmetiku uspokojivé konzervační látky, vyvinula se svým Codex Beauty Labs týmem vlastní – patentovaný PreservX system je rostlinný, udržitelný a natolik čistý a bezpečný, že by se dal jíst. Kombinace jedlé organické kyseliny, fermentovaných laktobacilů, fermentovaného kokosového oleje a propaniolu z fermentované kukuřice nejen chrání zdraví produktů, ale má zároveň blahodárné účinky na pleť.

Všechny rostlinné ingredience, které používá Codex Beauty Labs, pocházejí výhradně od ekologických zemědělců, anebo z volné přírody, odkud se sbírají tak, aby to nijak nenarušilo její rovnováhu. Bioplastové obaly z cukrové třtiny snižují uhlíkovou stopu o 80%. Papírové obaly jsou z obnovitelných zdrojů, jsou recyklovatelné a kompostovatelné.

foto: Codex Beauty Labs