Nový singl Giudi jede na osmdesátkových vibes a je obetkaný hady

Futu-retro, hadi, auta, síla komunit a éterično. To všechno se snoubí v novém videoklipu audio-vizuální umělkyně Giudi. Videoklip natočil režisér Martin Smekal.

Díky diverzitnímu castingu modelek z New Aliens Agency, oslavují svoji feminitu ve videoklipu nejenom dívky, ale také nebinární a transgender osoby. Giudi využívá symboliky kontrastů květin a hadů jakožto vyobrazení ženskosti a čistoty, v protikladu sexuality a živočišné dravosti.

O kreativní vedení a supervizi se postaral Jakub Ra, se kterým Giudi spolupracovala už na klipech Visions a NoBody. Na natáčení bylo patnáct hadů, ze kterých má Giudi obvykle hrůzu, ale natáčením tohoto klipu si svou fobii dokázala odblokovat. Klip se točil například v kaolinových dolech na Plzeňsku, ve zrekonstruovaných prostorách bývalé papírny v Plzni nebo na čerpací stanici Stopka v Praze, která je jednoznačně futuristickým architektonickým skvostem, ale i prodejnou italských delikates, což není náhodou, protože k Itálii má Giudi velmi blízko a z poloviny tam i žije. Režie se ujal režisér a dokumentarista Martin Smekal, za kterým stojí projekty jako No wave back, nebo Between the Fjords.

’’Na tomto natáčení se sešel velmi silný kreativní tým, nebojím se použít označení dream team. Videoklip Flower&Snakes není jen o silné feminní energii a symbolice. Je to především o komunitě českých osobností a umělců, se kterými jsem měla možnost na klipu spolupracovat, se kterými se vzájemně podporujeme a respektujeme, jsme si inspirací a společně posouváme jakékoliv limity dál.’’

Giudi vydává svou hudbu pod globálně fungujícím britským labelem Minimal Surface, díky kterému ji aktuálně hrají v rádiích na pěti kontinentech. V Evropě například v Itálii, Španělsku a Litvě. V současnosti Giudi pracuje na svém debutovém albu.
Tagy: