Rodí se hvězda? Devatenáctiletý cyklista ohromil v Mladé Boleslavi a dojel pátý

Mladí cyklisté týmu Topforex Lapierre nepřestávají sbírat vavříny. Po čtvrtečním úspěchu Vojtěcha Řepy se dnes v závodě s hromadným startem společného Mistrovství České a Slovenské republiky kategorie Elite prosadil devatenáctiletý Jakub Bouček, když dojel do cíle na skvělém pátém místě.

Dnes v Mladé Boleslavi závodníky čekala druhá část společného šampionátu, 192 km dlouhý závod s hromadným startem. Toho se účastnil celý tým Topforex Lapierre, tedy 11 cyklistů kategorie U23 a jediný závodník kategorie Elite, kapitán Jiří Petruš.

„Cílem, který jsme si vytyčili pro dnešní den, bylo být vidět a snažit se tvořit závod, což se nám stoprocentně podařilo,“ neskrývá spokojenost se svými svěřenci sportovní ředitel Petr Kaltofen.

Hlavní únik dne obstaral Vojtěch Řepa, mistr ČR v kategorii U23, kdy si vypracoval až 3minutový náskok, společně s Matějem Zahálkou z týmu Elkov Kasper. Nakonec byli zhruba dva okruhy do cíle dojeti. V popředí se starali o tempo jezdi z týmu CCC Jan Hirt a Josef Černý, dále pak Zdeněk Štybar z Deceuninck-QuickStep a Petr Vakoč z Alpecin-Fenix.

Peloton se díky jejich tempu zredukoval na 11 jezdců, kteří dojeli uniklou dvojici. Ve skupině tak jeli za tým Topforex Lapierre Vojtěch Řepa a Jakub Bouček, který předváděl famózní výkon a dokonce se bez respektu z hvězd světového kalibru pokusil 1,5 km před cílem o únik.

Nakonec byl sice dojet, kdy divácky atraktivní závod vyhrál Adam Ťoupalík z týmu Elkov Kasper před Štybarem a Vakočem, ale skončil k překvapení celé cyklistické komunity i fanoušků na fantastickém pátém místě.

Mladík, který teprve prvním rokem závodí v kategorii U23, má tak našlápnuto být další výraznou osobností v týmu majitele Radima Kijevského.