Martensky pokračují v kolekci připomínající fenomenálního umělce Basquita

Ve druhé spolupráci s Artesar**, vzdává značka Dr. Martens znovu hold Basquiatovi a některým jeho nejslavnějším dílům. Boty 1460 a 1461 spolu s batohy se tak na chvíli stanou novými plátny Basquiatovavých děl „Untitled“ (1982) a „Pez Dispenser“.

Umělec, který se stal kulturním fenoménem, se na scéně objevil na začátku 80. let. Podmanil si New York se svými díly zaměřenými na rasovou problematiku a sociálně-politický kontext a brzy se stal jedním z nejzajímavějších a také nejprestižnějších umělců. Jeho tvorba ovlivnila celou éru, ať už v umění nebo hudbě a oslovila generace, které přišly dávno po něm.

Jeho revolucionářský přístup i přístup k genderu zpochybňoval vše, co si lidé mysleli, že o umění vědí. A zpochybňuje to i nadále. Jeho odkaz a způsob tvorby, jeho vliv na generace i umění samotné a boření hranic, jsou totožné s přístupem Dr. Martens.

Aby značka vzdala hold tomuto skvělému brooklynskému umělci a rebelovi, staly se boty 1460 a 1461 spolu s batohem plátnem jeho obrazů „Untitled“ a „Pez Dispenser“. Na botě 1460 se objevuje obraz „Untitled“ (1982), nechybí ani jeho nesmazatelný znak – koruna, která se objevuje na zadní straně boty.

Na botě 1461 pak najdeme dílo „Pez Dispenser“ (1984), které představuje radikální malbu dinosaura se stejným detailem koruny jako v případě 1460.

foto: Friendly Friends
Tagy: