Už nevymýšlejte co zítra ke svačině. Svačinková bichle to udělá za vás

A je to tady, zpátky do školy. Pro některé děti radost, pro jiné utrpení a pro pečlivé maminky každodenní rutina chystání svačinek. Už vás omrzel rohlík se šunkou, ale na procházení receptů a experimenty zkrátka není čas? Máme pro vás snadné a praktické řešení. Je jím kuchařka Velká svačinková bichle, která nejen že přináší houf nápadů, ale také praktické týdenní plánování tak, aby vám nezůstal ani drobek nazbyt.

 

Velká svačinková bichle obsahuje 190 nutričně vyvážených a hravých receptů rozdělených do týdenních plánů, které jsou založené na sezónních a lehce dostupných surovinách tak, aby minimalizovaly náklady a maximalizovaly užitek. Potěšíte svoje dítka, peněženku, ale i planetu. Stačí jen následovat posloupnost.

Recepty jsou rozdělené do 8 kategorií dle typu svačiny + 5 speciálů na svátky a významné události. Vše od jogurtových svačinek, pomazánek, slaných i sladkých variant až po pečené mňamky. Na své si přijdou i bezlepkoví strávníci, a to ve 147 receptech. Také bezlaktózové recepty si v kuchařce našly své místo a u většiny ostatních lze mléčnou variantu snadno nahradit rostlinnou či bezlaktózovou.

Foto: Velká svačinková bichle

U každého receptu naleznete kromě ingrediencí a snadného popisu přípravy také pestré a barevné fotografie, které ocení především “vybíravější” děti. Mohou si své svačinky zvolit dle vzhledu a nevědomky tak vyzkoušet nové chutě a potraviny. S knihou také dostáváte přístup do členské sekce na webu www.vicnezkucharka.cz. K ní se jednoduše dostanete přes QR kódy, které jsou u každého receptu. Recepty tak můžete využívat i na cestách a knihu nechat doma. V členské sekci si také můžete vytvářet nákupní seznamy, ukládat oblíbené recepty, nebo si k nim psát své vlastní poznámky.

Autorkami knih jsou Pavlína Mähringová a Veronika Břicháčková, které si během přípravy pozvaly k odborné konzultaci nutriční terapeutku Danu Hrnčířovou , díky níž jsou svačinky opravdu nutričně vyvážené. Můžete je využít nejen pro své děti, ale i pro celou rodinu jako rychlou a lehkou snídaní či večeři.

Kniha je momentálně dostupná ve svém druhém aktualizovaném vydání, které je možné si zakoupit online na www.vicnezkucharka.cz.

Foto: Velká svačinková bichle