Letní Letná láká na odvážnou show a lístky za výhodnou cenu

Festival nového cirkusu Letní Letná už zahájil předprodej na 17. ročník. A mezi prvními oznámenými jmény jsou vynikající britští artisti NoFit State Circus, kteří Prahu nadchli už před lety. Nyní si v rámci předvánoční kampaně můžete koupit vstupenky za výhodnou cenu.

Po pěti letech se k nám opět vrací cenami ověnčený, špičkový novocirkusový soubor z Velké Británie NoFit State Circus. S sebou přiváží svou novou show s názvem Lexicon. Představí se na již 17. ročníku Mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná. Ten se uskuteční od 13. do 31. srpna 2020 již tradičně v Letenských sadech. Už v tuto chvíli si diváci mohou na webových stránkách festivalu zakoupit vstupenku v předprodeji.

Lexicon je odvážnou, smyslnou a velmi současnou variací na tradiční cirkusový zážitek. V představení se mísí prvotřídní mezinárodní osazenstvo s filmovými obrazy a jedinečnou živou hudbou. Toto břitké a zároveň poetické a mocné představení zvedne náladu a umožní vám radostně uniknout dnešnímu strastiplnému světu. “Vytváříme svět plný divokých lidí, kteří nikam nezapadnou. Svět divého cirkusu a magie, hudby a smíchu. Svět, kde se hranice mezi skutečným a neskutečným, možným a nemožným zcela mažou. Svět, kde neexistují hranice mezi diváky a umělci. Svět, kde nic není očím skryto.” popisují představení samotní akrobaté.

NoFit State Circus, založený v roce 1986, patří mezi světové špičky nového cirkusu. V roce 2015 uchvátili návštěvníky svým jedinečným představením Bianco v režii Firenzy Guidi. Tato světoznámá italská režisérka se o dva roky později vrátila na Letní Letnou, aby vytvořila open-airové zahájení festivalu BESTIARIO, které bylo výsledkem týdenního workshopu s českými umělci. Teď se můžeme těšit na její oslavu minulosti, přítomnosti a budoucnosti cirkusového umění.

Mezinárodní festival nového cirkusu Letní Letná pořádá společnost Gaspard, z.s. za podpory Hlavního města Prahy, Ministerstva Kultury České republiky a Prahy 7. Generálním partnerem festivalu je Komerční banka. Letní Letná je čestný držitel značky EFFE a je členem sítí Česká asociace festivalů, Circostrada a Face Europe.