Tvoř, nebo zemři! Co si vybral hitmaker PooBear?

Ptáte se s Justinem Bieberem What do you mean a Where are Ü now, když brázdíte silnice? Bez Jasona PooBear Boyda byste si do rytmu dupali nejspíš jinou písničku. To on je zodpovědný za megahity, které udávají směr světové hudební scéně. V exkluzivním dokumentu PooBear: Afraid of Forever se potkáte s mužem, jehož kariéra však visí na vlásku.

Jason PooBear Boyd do hudebního průmyslu poprvé promluvil ve svých 14 letech, kdy se podílel na singlu R&B formace 112 Anywhere. Z kluka, jehož rodina se ocitla ze dne na den kvůli tornádu na ulici, se stal postupně hudební magnát, geniální textař, úspěšný producent a několikanásobný držitel cen Grammy. Jeho progresivní a inovativní přístup k hudbě, schopnost mísení hudebních žánrů v kombinaci s chytrými slovními obraty ho přivedly až ke spolupráci s The Rolling Stones, Pink, Whitney Houston, Sinéad O’Connor, Lupe Fiascem, Drakem nebo Rickem Rossem.

Red Bull TV přichází s hodinovým dokumentem s názvem PooBear: Afraid of Forever od významného australského režiséra Macaria De Souzy, který diváky přivádí do epicentra hudební koridy. Do prostředí, v němž se úspěch odvíjí od rychlosti, jakou chladne váš poslední hit, a v němž panuje jediný zákon: tvoř, nebo zemřeš. Sám Boyd o něm říká: „Tohle je chladný byznys. Nikdy nevíš, kde budeš příští rok.“ Snímek sleduje proces, v němž hudební génius PooBear musí do 6 měsíců přivést na svět nový hit, aby neskončil v propadlišti dějin, a současně představuje muže, jenž odhaluje svůj životní příběh, mluví o strachu z neúspěchu, a to nejen v hudební branži, ale i v soukromém životě jako budoucí manžel snoubenky Ashley Joi. Dokument je obohacen o výpovědi Justina Biebera, Robina Thickea, latinsko-amerických superstar J. Balvina a B-Reala, dále Omara Granta, DJ Skeea nebo producenta Printze Boarda, kteří popisují unikátní Boydův talent, jeho vášeň pro hudbu a velké srdce.

Režisér De Souza, v jehož filmografii najdeme filmy jako Bra Boys nebo Fighting Fear, o snímku říká: „Chtěl jsem vyprávět příběh, jak se tvoří největší světové hity, a byznysu stojícím za tím vším. A díky skvělé příležitosti jsem měl možnost nahlédnout do této mašinérie skrze pohled jednoho z největších a nejlepších textařů na světě.“

Do zákulisí hudební branže budete moci v archivu Red Bull TV nahlédnout od 29. dubna.

foto: Red Bull Content Pool