Ve Zlíně vzniká seriál inspirovaný legendárním Městečkem Twin Peaks

V letošním roce začne vznikat nový český detektivní seriál Ptáci na kolejích nezávislých filmařů Milana Cyroně a Tomáše Uhera. Diváky v něm čeká tajemná vražda, svérázní detektivové, podivínští učitelé i jejich podivní studenti. Inspiraci si bere v legendárním Městečku Twin Peaks a nabídne celou plejádu neotřelých hereckých tváří. V těchto dnech vrcholí crowdfundingová kampaň na Hithitu, prostřednictvím které chtějí tvůrci natáčení pilotního dílu financovat.

Nezdolná tvůrčí dvojice Milan Cyroň a Tomáš Uher se po dokončení historického snímku Pláč svatého Šebestiána (světovou premiéru měl na Art Film Festu v Košicích a ta domácí ho čeká 5. října 2019) vrhá do nového filmového projektu. Tentokrát je jím komediálně-detektivní seriál Ptáci na kolejích.

„Seriál nás zavádí mezi vysokoškoláky a představuje kolejní život ve všech jeho zábavných a bizarních podobách, přičemž se co nejvíce opírá o skutečné zážitky celého tvůrčího týmu,“ uvedl režisér a spoluautor Tomáš Uher.

První epizoda představí hrdinu Mikuláše Kose (Matouš Ruml), doktoranda v oboru ornitologie, který je sice oblíbený mezi studenty, ovšem v jeho vlastním studiu se mu spíše nedaří a v osobním životě je to dokonce tragédie. Právě Mikuláš Kos se stává průvodcem ve světě obskurních oborů, náladových postav vyučujících a kolejních večírků s jejich bujarým veselím a velmi uvolněnými mravy.

Vše se ale náhle změní, když dojde ke zločinu, který na všechny kolem vrhne stín podezření… „ A na scénu přichází trojice detektivů, které čeká napínavý souboj se zločincem, pro něhož zákon neplatí a čas má na své straně,“ popsal Tomáš Uher. Role detektivů obsadí herci Zdeněk Julina, Jiří Kohout a Ondřej Malý.

Seriál Ptáci na kolejích se hlásí ke snové poetice americké seriálu Twin Peaks.„Těšit se tak lze na překvapivé zvraty, jedinečný humor a neodolatelné postavy. Odehrávat se bude ve Zlíně a jeho okolí, zblízka v něm však poznáte zejména Univerzitu Tomáš Bati,“ doplnil druhý z tvůrčí dvojice, režisér a producent seriálu Milan Cyroň.

Vedle již zmíněných hereckých jmen se v seriálu objeví například také Viktor Zavadil, Natalia Germani, Barbora Mudrová, Pavla Dostálová či Štěpán Kozub. Výrobu pilotního dílu můžete podpořit svým příspěvkem na portálu Hithit.com, kde filmaři až do neděle 11. srpna usilují o získání částky 222 tisíc korun, další informace o projektu přináší facebookový a instagramový profil.
Tagy: