Značka wood.u představuje dřevěné erotické pomůcky

Česká značka wood.u se zaměřuje na ruční výrobu dřevěných erotických pomůcek. Každý jejich vyrobený kus je originál, který je s láskou opracovaný. Za nápadem vyrábět vibrátory ze dřeva stojí trojice dlouholetých kamarádů. Kluci se v současnosti snaží rozšířit svůj sortiment i o elektrické modely. Potřebné finance shání prostřednictvím crowfundingové sbírky na Hithitu.

Pod značkou wood.u se skrývají ručně vyráběné dřevěné erotické pomůcky. Použité dřevo pochází výhradně z českých lesů a zahrad, kde jej výrobci pečlivě vybírají a následně s láskou opracovávají. Jedinečnost barev a kreseb dřeva v kombinaci s poctivou ruční práci zaručuje, že každý kus je originál. Veškeré výrobky jsou zdravotně nezávadné a tedy stoprocentně použitelné.

Celý nápad dělat robertky ze dřeva má již delší historii. Za značkou stojí trojice kamarádů: Lukáš, Ondra a Vítek. Prvotní myšlenka vznikla v době, kdy Lukáš s Ondrou společně studovali na střední škole. Tehdy z legrace obdarovávali své spolužačky těmito dary. Vítkovi se podobný nápad zrodil v hlavě až mnohem později v době, kdy během studií na vysoké škole v rámci semestrálního projektu zakládal virtuální firmu na výrobu dřevěných erotických pomůcek. Čas pak plynul dále a tento studentský nápad zase na chvíli upadl v zapomnění.

„Nyní to jsou už téměř dva roky, kdy jsem s Lukášem seděl na pivě a Lukáš se jen tak mimochodem zmínil, že zrovna vyrábí kamarádce dřevěný robertek jako svatební dar. To samozřejmě oživilo starší vzpomínky a začali jsme o nápadu dále diskutovat. Já jsem našel starší školní výstupy a kluci mi předvedli jejich svatební prototyp. Prostudovali jsme i aktuální nabídku erotických obchodů a byli jsme tím značně zhnuseni.Samé křiklavě barevné silikonové patvary. Tak jsme si řekli, že bychom mohli zkusit s touto nabídkou něco udělat,“ popisuje Vítek Maca začátek společného podnikání.

Kluci se tedy rozhodli, že společně začnou tvořit erotické pomůcky, za které se jejich uživatelé nebudou muset stydět a schovávat je někde v krabicích na dně skříně. Červenat se kdykoli na toto téma přijde řeč, nebo nedej bože, když to náhodou najde cizí osoba. „Chtěli jsme změnit společenské vnímání těchto pomůcek. Vyrábět vkusné a estetické výrobky, které si v klidu necháte připravené na nočním stolku. S touto vizí vzniklo wood.u,“ dodává Vítek.

Následující rok probíhalo testování různých druhů dřeva, certifikovaných laků a technologie výroby. „V prosinci 2016 jsme s našimi dřevěnými robertky pak vyrazili na naši první veřejnou akci, pražský Dyzajn Market u Národního divadla. Akce se povedla na výbornou a my byli rádi, že se výrobky líbí.Postupně jsme vylepšovali proces výroby a stále mluvili o možných zlepšeních do budoucna. V květnu 2017 jsme se zúčastnili Prague Design Weeku, což pro nás byl takový historický milník. Začali jsme pronikat do komunity designéru a navíc jsme na akci obdrželi 2. místo za nejlepší produkt. To nás velice namotivovalo a dalo nám to jasný signál, že jsme se vydali správným směrem a naše snaha má smysl,“ popisuje Vítek Maca.

Kluci zároveň stále více vnímali vzrůstající poptávku po elektrických modelech. „V té době jsme na akce vozili starší prototyp vibrátorů, v podstatě jen na ukázku, že to také jde. Hnáni pozitivní energií z Prague Design Weeku jsme se tedy dali do práce na dřevěných vibrátorech. Samozřejmě se to neobešlo bez prošlapávání slepých uliček a častého odsouvání termínů. Vždy už to vypadalo, že se blížíme do finiše a pak se objevila nějaká chyba nebo nám nedopadl nějaký dodavatel. Navíc jsme naráželi i na nedostatečnou legislativu,“ uvádí Vítek.

Nakonec se ale vše podařilo a finální verze výrobku po dlouhém boji prošla všemi povinnými zkouškami a obdržela nutnou certifikaci. „Neustálé odkládání termínu a samotná certifikace nás bohužel stály dost peněz, které nám teď chybí.Z tohoto důvodu jsme se rozhodli uvedení produktu do prodeje spojit s crowdfundingovou kampaní na serveru Hithit.cz. Výnos z kampaně plánujeme použít právě na uhrazení nákladů s certifikací a vývojem dřevěných vibrátorů,“ uzavírá Vítek.
Tagy:   ,