Martensky připomínají skandální rozhovor Sex Pistols

Po loňské kolekci Sex Pistols přichází značka i s letošní verzí, tentokrát inspirovanou výbušným interview Billa Grundyho, které dostalo punk na mapu světa. Jako oslavu vlastních šedesátin představuje Dr. Martens kolekci Sex Pistols, která reflektuje zásadní moment historie alternativní hudby.

Anarchistická, proti zřízení a inkarnující punk. Taková byla chaotická dvou a půl letá historie kapely Sex Pistols. To, jak Sex Pistols doslova vpadli na scénu můžeme přirovnat snad jen k explozi atomové bomby.

Když se Steve Jones zúčastnil televizního interview s Billem Grundym v přímém televizním přenosu v roce 1976, způsobil obrovské pobouření. Interview, které probíhalo v denním čase, prakticky katapultovalo kariéru Pistols, stejně jako ukončilo tu Grundyho. V Televizi Thames 12 totiž bez přestání vyzváněly telefony se stížnostmi. Jeden volající si dokonce stěžoval, že ho pořad tak rozzuřil, že rozkopal svou novou televizi.

A to byl přesně moment vzedmutí punku. Moment, kdy hlasitá, apologetická anarchie, která se bezprecedentně dostala až k britskému televiznímu mainstreamu, otevřela širšímu publiku cestu k nové hudbě. A právě to také oslavuje nová kolekce Dr. Martens x Sex Pistols.

Model 1461 je potištěný titulními stranami novin, které v té době dominovaly britským médiím. Detaily s historickými punkovými fotkami a titulky, které dokumentovaly den, kdy se punk dostal do širokého povědomí, jsou doplněny černým očkem nad patou, černou podrážkou a tkaničkami.

Model 1460 pak přichází v černé kožené verzi, kterou zdobí nápisy jako Sex pistols, Anarchy a God Save the Queen. Doplňuje ho černé očko nad patou, bílé prošívání a černé tkaničky.

Kolekce je dostupná pouze v Metalshopu.