Orientujete se ve světě půjček? Pomůže vám velký průzkum trhu

Nejenom před Vánoci, ale i v jiných obdobích během roku bývá pro mnoho lidí téma krátkodobých půjček k překlenutí období, kdy nevyjdou s výplatou, velmi aktuální. Některé z dostupných půjček ale mohou být příliš rizikové a najít tu nejvýhodnější může být problém. A právě proto se nezávislý finanční magazín Lundea rozhodl provést průzkum, jehož účelem bylo porovnat 21 seriózních nebankovních společností v 5 kategoriích s více než 40 parametry.

Účelem použité metodiky bylo najít co nejvhodnější půjčky podle ceny, transparentnosti, dostupnosti, vstřícnosti a rychlosti. Z výsledků vzešla spousta zajímavých informací umožňujících lepší orientaci v oblasti rychlých půjček do výplaty.

Příliš složité smlouvy, které mohou klienty odradit

Kdo není z oboru, mívá mnohdy problém orientovat se ve smlouvách. V některých případech mohou při výběru vhodného poskytovatele půjčky klienta odradit příliš složité smlouvy. V tomto ohledu se jedná o poměrně častý nešvar nebankovních společností. Průměrná délka smluv o půjčce do výplaty se pohybuje kolem 17 stránek. Výhodou je ovšem to, že vzor smlouvy si lze prohlédnout na internetových stránkách.

Oblíbená online kalkulačka už bývá samozřejmostí

Klienti mají rádi, když si mohou během chvilky sami zjistit přibližnou výši splátek nebo délku splácení. Online kalkulačka, díky které si zájemci o půjčku mohou zjistit orientační výši splátek, je samozřejmostí u všech 21 nebankovních společností, které ji mají umístěnou na svých internetových stránkách.

Klienti oceňují půjčky zdarma i možnost dodatečné změny její výše

Velkou výhodu mnoho klientů spatřuje v možnosti půjčky zdarma. A o tom ví i 43 % poskytovatelů, kteří v tomto ohledu myslí především na to, že spokojený klient se k nim v budoucnu vrátí. U 25 % je pak velkým plusem i možnost dodatečné změny výše půjčky během splácení.

Jak si na tom nebankovní společnosti stojí, co se týče komunikace a podpory pro klienty

Co se týče komunikace s klienty, pak z provedeného průzkumu  vyplynulo, že téměř polovina nebankovních společností disponuje online chatem, který klienti mohou využít pro nejrůznější dotazy. Co se odpovědí na ně týče, pak je rychlost odezvy poměrně rychlá. Rychlost zavolání se ve většině případů do pár minut až hodiny. 14 % pracuje a vyplácí peníze dokonce i o víkendech

Pokud přemýšlíte nad nebankovní půjčkou ujistěte se, že je to ta nejsprávnější volba. Někdy se zkrátka stane, že nedosáhnete na bankovní půjčku a toto je jediná cesta. V každém případě je na trhu nespočet nebankovních půjček, které vám mohou v životě pěkně zatopit. Před sjednání si zkuste vybrat tu nejvhodnější. Buď si srovnejte poskytovatele sami, nebo se podívejte na následující srovnání nebankovních půjček.

Jak obstojí žadatelé v podobě cizinců, živnostníků, důchodců a matek na mateřské dovolené?

Pokud jde o žadatele jako jsou cizinci, pak jim půjčuje necelá polovina poskytovatelů rychlých půjček do výplaty. 90 % pak půjčuje matkám na mateřské dovolené a 100 % živnostníkům. V případě důchodců je u 3 společností omezena maximální věková hranice na 65-75 let.

Foto: Shutterstock