Skvělé taneční video Lidé lidem děkuje lidem v první linii

V minulých dnech vniklo fantastické video, ve kterém tančí přední domácí umělci na pražských střechách, aby poděkovali lidem v první linii. To musíte vidět.

„Všechno to začalo pocitem něco vytvořit, udělat něco hezkého a hodnotného. Roušky jsme ušily, pomohly kde se dalo, ale stále nám přišlo, že toho neděláme dost. A tady se zrodil nápad, že bychom mohly alespoň originálně poděkovat. Tak jsme se daly dohromady, technická a umělecká produkční, obě s tanečním backgroundema vymyslely unikátní projekt děkovného videa natáčený tam, kam se jindy nemáme šanci dostat, završený projekcí na významné budovy v Praze,” říkají autorky projektu Lidé lidem, který roztančil známé pražské střechy Eva Nečesalová a Katka Eichlerová.

Taneční video je poděkování zdravotníkům, vojákům, policistům, hasičům, všem, kteří dnem i nocí pomáhali překonat těžké chvíle v covid krizi. Ve videu vystupují všechny významné subjekty české taneční scény, balet Národního divadla, soubor Laterny magiky, Losers, účastníci Star Dance, soubor Latino, muzikáloví tanečníci a urban scéna v čele s Kristiánem Mensou, úspěšným tanečníkem v celosvětovém finále Red Bull Dance Your Style. O hudební doprovod se postaral DJ Michael Burian.

Na konci nechybí poděkování od dalších umělců, například DJe Wiche, Ester Geislerové, Bena Cristovao, Jany Plodkové, Alžběty Jungrové nebo výtvarníka Musy.

“Od začátku do toho s námi šli skvělí lidé, všichni byli nadšení, že můžou tvořit,” uzavírají autorky projektu #lidelidem.

foto: Petr Krupička