Česká graffiti writerka Sany je tváří globální kampaně Reebok

Stává se jen výjimečně, že si prestižní světová značka vybere za tvář své globální kampaně českou osobnost. A ještě unikátnější je, když tato osobnost nepochází ze sportovní, ale z umělecké scény. Nyní byla takto oceněna streetartová umělkyně Sany, kterou se svou kampaní Always Classic oslovil Reebok.

Značka Reebok dlouhodobě podporuje umělce, kteří posouvají své tvůrčí hranice a nesvazují se pravidly. V kampani Always Classic sezvala průkopníky nových stylů, kteří mají odvahu postavit se zažitým konvencím.

„Tato spolupráce je milníkem v mé kariéře. Jako režisérka jsem si užívala natáčení kampaně v Hollywoodu. Jako streetartistku mě hrozně potěšilo, že jsem mohla vytvořit pro Reebok graffiti. Je skvělé, že takhle podpořili subkulturní umění,“ vypráví 31letá streetartistka, po jejímž boku budou v kampani státnapříklad supermodelka Gigi Hadid, hiphopové duo Rae Sremmurd či zpěvačka Ariana Grande.

Sany je spolu s Felipem Pantonem tváří sneakers Montana Cans Club C. Pantoneho si značka Reebok vybrala pro jeho tvorbu v kinetickéma graffiti umění, českou streetartistku Sany zase oceňuje jako výraznou ženskou osobnost na jinak spíše mužské graffiti scéně a jednu z mála aktivních graffiti writerek v Česku.

Sany má za sebou celou řadu úspěchů. Produkovala několik graffiti a street art festivalů. Je producentkou a spolurežisérkou světově úspěšného dokumentu Girl Power, který zachycuje emancipaci žen v graffiti. Zajímavostí je, že se věnuje také organizací street art workshopů pro seniory a děti s hendikepem.

Nyní může ke svým úspěchům přiradit i spolupráci se značkou Reebok, která z ní udělala tvář novýchsneakers Montana Cans Club C z edice Montana Cans. Tavznikla ve spolupráci s německou značkou Montana Cans vyrábějící barevné spreje. Kromě zmíněných Club C zahrnuje ještě modely Classic Leather a Workout Plus. Každá barevná variantaje přitom inspirovaná barvami Montana Cans sprejů, a to i se zajímavými detaily, k nimž patří třeba číslo barvy vyobrazené na stélce.

Model Club C patří k nejslavnějším modelům značky Reebok. Zrodil se v roce 1985 a byl určen pro tenisové kurty, nakonec ale změnil pravidla hry v ulicích. Už přes 30 let totiž prostupuje napříč generacemi i módními styly.

Přijďte na battle ilustrátorů!

V Česku bude představení Reebok Montana Cans spojeno s art contestem ve Footshopu. 8. března v 18:30 se v VNITROBLOCKU sejdou čtyři talentovaní ilustrátoři, kteří budou malovat na velkoformátová plátna. O vítězi tohoto souboje budou rozhodovat návštěvníci. Jejich tvorbu doprovodí DJ Mike Trafik a DJ Forrest Pine.

Reebok Montana Cans Club C jsou k dostání na eshopu reebok.cz a ve Footshopu za 2 699 Kč.
Tagy: