Dívenka Nelinka a její Zajda chtějí díky Hithitu ožít v Kouzelnálii

Dětská kniha je třetím volným pokračováním knihy o létání, fantazii, bezstarostném dětství. Kniha je určena pro děti předškolního věku a školáky. Hlavní postava knihy, šestiletá Nelinka, má svého nejlepšího přítele, plyšového Zajdu, který ožívá v zemi s názvem Kouzelnálie. Společně se učí létat. Kniha rozvíjí fantazii, dětskou kreativitu, podporuje zvědavost a chuť číst. Nelinka zatím čeká v šuplíku na to, až bude smět spatřit světlo světa a poličku v dětském pokoji.

„Lehce se vznáším nad zemí a věřím, že plnit sny je normální“, říká Kristina Hummelová, autorka dětských knih o létání a maminka tří holčiček. „Na této knize jsme pracovaly ve třech – já, malířka Marta Hricová a grafička Markéta Jáňová. Každá z nás do příběhu dala nejen hodně svého času, ale i svůj pocit sounáležitosti se zemí jakou je Kouzelnálie. Jsme prostě trochu ulítlé, milujeme Nelinku a její příběh,” dodává.

Kniha zatím čeká v elektronické podobě na své vytištění. Na svět by měla přijít barevně ilustrovaná na krásném papíře, v pevném přebalu, který bude sloužit jako omalovánka pro děti a kulisa pro další hraní. Pokud jste nadšeni předchozími knihami, hledáte čím potěšit děti, rodiče i prarodiče, pak je tento projekt přímo pro vás. Vybere-li se cílová částka na hithit.com, spatří světlo světa tato originální kniha a vy jí budete mít jako první včetně věnování, kalendáře a jako jediní získáte ručně šitého plyšového Zajdu.

Příběh o odvaze a přátelství již chytil za srdce spoustu fanoušků Nelinky v předchozích knihách s názvem Nelinka a Strom zázraků, který autorka sama ilustrovala, a také druhý díl Nelinka a Jezero kouzelných ploutví. Obě vyšly též jako audioknihy.

Nelinka je odvážná, zbrklá a zvědavá šestiletá holčička. Její nejlepší plyšový přítel Zajda ožívá, když se dospělí nedívají. Spolu se ocitají v zemi, o níž se v noci zdá dětem i dospělým. V této zemi s názvem Kouzelnálie každý dělá, co ho baví a nikdo neumí být zlý. Nelinka se Zajdou budou létat, dýchat pod vodou, sjíždět ledové tobogány a potkávat spoustu podivuhodných bytostí.

Pamatujete si tu kouzelnou zemi? Opravdu existuje. A kdo je Žvýkačkoura? Proč je pásovec naštvaný? Na čem jezdí ledoví skřítkové? Je to úlet? Ano je a krásný. To přece děti i dospělí milují. Tak pomožte Nelince odlítnout do tiskárny a splníte jeden lidský sen.
Tagy: