Rekord překonán! Praha viděla nejrychlejší ženský půlmaraton. A světovou premiéru adidas

Celý běžecký svět upřel v sobotu 5. září své zraky do Letenských sadů, kde se konal ambiciózní závod Prague 21.1 km – Ready for the Restart. Přes 30 nejlepších světových běžců při něm chtělo zaútočit na světové rekordy v půlmaratonu. Dokázala to Peres Jepchirchirová! Svou závodní premiéru tu prožily nové adidas adizero adios Pro, nejrychlejší běžecké boty značky adidas.

Prahu i celé Česko společně s vycházejícím sobotním sluncem prozářil světový rekord Peres Jepchirchirové. Keňská reprezentantka v rámci projektu Prague 21.1 km – Ready for the Restart zaběhla na půlmaratronské distanci čas 1:05:34 a připsala si nový nejrychlejší čas v čistě ženském závodě. Mužský závod ovládl Kibiwott Kandie, jeho čas 58:38 je pátým nejlepším časem všech dob a zároveň nejrychlejším půlmaratonem zaběhnutým na českém území!

Svou celosvětovou závodní premiéru zažily v Praze nové adidas adizero adios Pro, které byly vyvinuty pro překonávání světových, ale také osobních rekordů. Značka adidas je jako své nejrychlejší běžecké boty představila v pátek – k překonání prvního světového rekordu tak nepotřebovaly ani 24 hodin!

„Jsem strašně spokojená a hrdá!“ neskrývala emoce v cíli Peres Jepchirchirová, která většinu závodu absolvovala v samostatném úniku. „Posledních pět kilometrů jsem trochu umdlévala, ale nové boty mi pomohly k rekordu,“ řekla vítězka a potvrdila tak vlastnosti technologie EnergyRods, která je jednou ze zásadních inovací nových adizero adios Pro.

Ty byly vyvinuty v biomechanické laboratoři, kde designéři značky adidas hledali technologii, která by co nejlépe zohlednila fyziologické vlastnosti běžců a zrcadlila strukturu jejich nártních kostí. Výsledkem je právě technologie EnergyRods, která je tvořena pěti tuhými pláty s karbonem. Ty zajišťují absolutně přirozené spojení běžce s jeho obuví a optimalizují ekonomiku běžeckého kroku. Díky tomu dokáží běžci v adizero adios Pro udržet maximální rychlost po delší dobu. EnergyRods se nachází uvnitř super lehké mezipodešve LightstrikePRO, která zajišťuje tlumení i výbušný odraz.

Barvy ztvárňují dvě osobnosti každého běžce

adizero adios Pro byly poprvé představeny v červnu letošního roku. Na trh se ovšem dostalo jen velmi limitované množství párů, které byly rozebrány během pouhých 15 minut. Nyní přicházejí nejrychlejší boty značky adidas v upravené verzi a zdobí je odvážná barevná kombinace „Dream Mile“ propojující růžovou a modrou. Tato kombinace je ztvárněním dvou osobností, které má běžec v sobě. Zářivě růžový odstín vyjadřuje vášnivé, silné a cílevědomé „já“, které tlačí tělo i mysl vpřed v souboji s časem. Modré tóny pak vyjadřují klidnější a odolnější „já“, které pomáhá udržovat soustředěnost a klidnou mysl.

adidas adizero adios Pro budou celosvětově dostupné od 14. září na www.adidas.cz/running. Už od 4. září je ale zakoupíte v Praze jako na jediném místě na světě! K dostání jsou v Prague Marathon Store v Running Mallu, v obchodě adidas Concept Store (Na Příkopě 12) a v Top4Running za 5 299 Kč.

Zajímavosti z Prahy i z celého světa o adidas adizero adios Pro můžete sledovat také na Instagramu a Facebooku prostřednictvím hashtagu #adizeroadiospro a označení @adidasrunning.