5 tipů, jak mít v létě krásné vlasy

Není snadné si udržet zdravý vzhled vlasů během měsíců, kdy na ně praží žhavé slunce a často je „cachtáme“ ve vodě. Přesto se i v létě může vaše hříva stát ozdobou! Poradíme vám, jak o ni pečovat…

Chraňte se před sluncem!

Sluníčko je příjemné a v mnohém prospěšné, ovšem jeho prudké paprsky mohou mít nepříznivý vliv na vaše vlasy. Vystavení vysokým teplotám způsobuje jejich lámavost a třepení konečků, více se vysušují a narušuje se jejich obranyschopnost. Navíc hrozí i spálení vlasové pokožky, kterou nelze tak snadno natřít ochranným opalovacím krémem s vysokým UV faktorem.

Tip: V horkých dnech raději schovejte hlavu pod kloboukem, kšiltovkou, anebo oviňte vlasy šátkem – jde nejen o elegantní, ale především praktický doplněk. Při opalování se můžete skrýt pod ručníkem. A polednímu slunci se raději úplně vyhněte…

Správný účes do bazénu

Nejen žhavé paprsky, ale také koupání, kterému v létě jen málokdo odolá, zhoršuje kvalitu vlasů. Ať už jde o sůl v moři nebo chlór v bazénu, obojí nepříznivě působí na vlasové vlákno. Navíc mnohé dámy pak na souši dostávají přebytečnou vodu ze své hřívy nešetrným „drhnutím“ ručníkem či kartáčem, čímž je mohou polámat. Buďte proto ke své „koruně krásy“ jemní a vodu pouze lehce vymačkejte. Vhodné je také vlasy opláchnout čistou vodou (buď pod sprchou, nebo si ji můžete vzít s sebou do pet lahve). Částečnou ochranu umožní rovněž správný účes jako je cop či drdol, případně dlouhé vlasy lze stáhnout do culíku, který se ještě dále stáhne několika gumičkami v rozestupu přibližně deset centimetrů po celé délce. Díky tomu se vlasy ve vodě nezacuchají.

Tip: Gumičky volte bez kovové spojky a pozor také na kovové spony, které mohou v místě sepnutí vlasy narušovat a některé i reagovat s chemikáliemi v bazénu.

Barvení odložte na podzim

Když už je řeč o účesu, zvažte, zda před prázdninami nezkrátit sestřih. Odstraníte tím roztřepené konečky a zároveň vlasům ulevíte. Navíc díky vhodnému letnímu účesu si ušetříte práci s údržbou. Protože slunce vlasy zesvětluje, zvažte, do jaké míry se vrhnete na jejich barvení či melírování.Použitá chemie navíc vlasy oslabuje.

Tip: Pokud se přeci jen rozhodnete změnit odstín, volte spíše světlejší – tmavý vám rychle vyšisuje! Vyzkoušet můžete také přelivy, které nezasahují do vnitřní struktury vlasu, a tudíž nezhoršují jejich kvalitu.

Solární kosmetika zabrání spálení pokožky hlavy

Pořiďte si na léto speciální kosmetické produkty s UV filtry určené na ochranu před sluncem, které vlasy zároveň hydratují a zvlhčují. Přitom chrání pokožku během slunečního záření, takže zamezíte jejímu spálení. Dopřejte své hřívě také pravidelnou pečující masku.

Tip: Vyzkoušejte řadu Happy Sun od značky Karaal, která zahrnuje bambusový šampon, kondicioner a masku, která neutralizuje škodlivé účinky slunce a soli, ale také posilující sérum či solární sprej Sunny Ice.

Styling bez poškození

Fén, kulma nebo žehlička mohou při úpravě účesu už tak oslabené vlasy ještě více poškodit. Žehličky vyvíjí tlak a zahřívají pouze nejtlustší část pramene. Vlasy na okraji nejsou sevřené, takže zůstanou uvolněné, nezahřáté, a pak poletují. Jednu a tu samou část musíte tedy vyžehlit opakovaně, aby byl výsledek jednotný, takže vlasy vystavujete přílišnému teplu, kvůli kterému mohou být oslabené a ztratí lesk.

Tip: Pokud se rozhodnete zkrotit své vlasy žehličkou, zvolte takovou, která je co nejméně neponičí. Dyson Corrale™ je první a jedinou žehličku s technologií ohebných destiček z hořčíku a mědi, které se přizpůsobují tvaru pramenu vlasů a semknou se okolo něj, takže vyvíjejí rovnoměrný tlak a teplo na všechny vlasy. Navíc má inteligentní regulaci teploty. Díky tomu se poškození snižuje o 50 %!