Padlý anděl, upír nebo klaun? Marionnaud přináší tipy na halloweenské líčení

Milujete Halloween? Tento původně anglosaský lidový svátek se každoročně slaví poslední říjnový večer. I když nejde o českou tradici, vydlabávání dýní a halloweenské party plné výrazných kostýmů, jsou rok od roku populárnější i u nás. Ať už letos plánujete uspořádat s přáteli party online nebo si večer zpříjemníte v rodinném kruhu, inspirujte se halloweenskými looky od Marionnaud.

UPÍR

Chcete vypadat jako upír, který bloudí temnou nocí? Základem správného upířího make-upu jsou rudé oči a výrazné, tmavé rty. Po nanesení make-upu dejte velký důraz na rozjasňovač. Ten patří na oblasti, které odráží světlo, tedy vrchní část čela, hranu nosu, lícní kosti. Těsně pod lícními kostmi rozetřete bronzer, abyste dodali lícím trochu hloubky. Pomocí černé tužky nakreslete obrysy rtů a poté je přetřete průsvitným leskem. Samotné líčení pak můžete doplnit dalšími detaily, jako jsou barevné čočky nebo upíří zuby.

PADLÝ ANDĚL

Líčení v duchu padlého anděla je přiměřeně děsivé  a sexy zároveň. Hlavními znaky jsou temné rty a výrazný třpyt. Nejprve vytvořte lesklý podklad s jemně překrývajícím světlým základem. Anděl by rozhodně neměl mít kruhy pod očima, proto oblast v okolí očí překryjte korektorem. Výdrž make-upu a korektoru prodloužíte důkladným přepudrováním. Na víčka naneste třpytivé oční stíny a pomocí černé tekuté tužky nakreslete slzy stékající po tvářích. Zaschlé černé slzy poté přetřete konturovací tužkou se stříbrnými třpytkami. Rty zvýrazněte ostrou černou tužkou a vyplňte je tak, aby působily temně a nebezpečně.

KLAUN

Vzpomínky z dětství na veselé klauny s červeným nosem odhoďte stranou. Klaunské halloweenské líčení je symfonie pestrých barev a výrazných rudých rtů. Pomocí fialové tužky na oči obarvěte vnější polovinu očních víček a naneste fialové oční stíny. Modrou tužkou nakreslete linii ve tvaru oblouku nad ohybem oční jamky, bílou tužkou nakreslete vnitřní linku nad dolními řasami a růžovou tužkou veďte linku pod řasami dolního víčka. Zbývající část oka vyplňte jasným žlutým očním stínem. Po tenké vrstvě make-upu zvýrazněte líce pomocí fialového pudru. Černou tekutou konturovací tužkou nakreslete malou slzu a srdce pod okem. Chcete-li vytvořit hrůzostrašný úsměv strašidelných klaunů, tužkou na rty obtáhněte obrysy, poté vyplňte rudou rtěnkou a nakreslete tečky kolem rtů.

foto: Marionnaud
Tagy: