Crave se v dubnu vrací na pražskou klubovou scénu.

crave si odbyl svou premiéru v loňském září, kdy na třech scénách klubu Fuchs 2 a bike jesus představil originální koncept kombinující live acts a DJs z domácí i zahraniční scény v hravé dramaturgii přesahující obvyklé hranice a žánry s důrazem na silné zastoupení žen a LGBT komunity. crave neklade limity, nenastavuje hranice a v sobotu 22. dubna se vrací se spring edition, na které se poprvé v ČR představí australská hudebnice Memphis LK nebo londýnská djka Kikelomo. Vystoupí také BoLs/sLoB, rakouská rapperka Kitana, litterbin nebo zey.

Jarní edice crave pokračuje v nastavené dramaturgii, kombinující živá vystoupení s dj sety v širokém poli mezi elektronikou a urban music. Headlinerkami dubného crave budou australská hudebnice Memphis LK a londýnská, v Berlíně žijící DJka Kikelomo.

Foto: archivu intepretů a crave

Memphis LK je teprve dvacetiletá zpěvačka, producentka a DJka, která uhranula tiktok svou kombinací popových melodií a rave zvuku inspirovaného detroitským technem, chicagským housem a britským UK garage. Po několika singlech vydala v lednu očekávaném EP Too Much Fun a rámci akce crave se uskuteční její první vystoupení v ČR a jedno z prvních v Evropě vůbec.

Kikelomo je v Londýně narozená, v Berlíně žijící DJka, moderátorka, producentka a kurátorka. Její eklektický zvuk je důsledkem mnoha vlivů, včetně rodného Londýna a nigerijských kořenů. Výsledkem jsou energetické sety, nabité vším od techna, house, garage, bassline, jungle až po elektro a hip hop. A právě tenhle zvuk dostal Kikelomo nejen do Berlínského Berghainu, ale i do Londýnského Boiler room nebo Fusion festival. Nově se stala rezidentkou slavného Rinse FM radia.

O live vystoupení se postará rakouská rapperka Kitana s bosenskými kořeny. ‘Between Balkan folk and Aggro Berlin’ glosuje mladou hudebnici německý festival splash!, kde letos mimo jiné vystoupí. Chytlavé popové refrény doplňují trapové aranže, autotune a texty na dřeň, které odráží Kitaniny životní epizody.

Foto: archivu intepretů a crave

BoLs/sLoB aka Matěj Dvořák je druhým live actem jarního cravu a do bike jesus na svou typicky eklektickou show přizve i hosty, hudebnici Terru a producenta Davida Lindovského, kteří v rámci BoLs/sLoB Portal Discovery live setu odpremiérují společné tracky.
crave také přizve djs z české scény. Své sety představí eklektičtí zey a litterbin, který na prvním crave vystoupil s Miss Petty.

Za crave stojí nový ženský kolektiv, jehož členky ale nejsou na hudební scéně neznámé. Crave tvoří Barbora Šubrtová, která byla dlouholetou dramaturgyní festivalů United Islands a Metronome, Nela Mikošková, která také působila v United Islands a je bookerkou mladých domácích indie umělců a Eliška Pírková, která působí v Mladí Ladí Jazz. „crave je manifest našich společných hodnot, postojů a toho, jak vnímáme současný svět a ‘club music behavior’. Jelikož hudba je médium, ke kterému máme nejblíže, a kde se zároveň snoubí naše profesní dovednosti, hudební event je přirozené vyústění těchto hledisek. crave je objevování nového, ochutnávání chlebíčků, které chceme servírovat, a které pro nás všechny dohromady vytváří atmosféru, jež nám na současné scéně chybí.“

Foto: archivu intepretů a crave
Tagy: