Nová sezona Pražské burlesky odkazuje na dekadenci Hollywoodu

Pražská burleska v divadle Royal na Vinohradech připravuje novou sezonu s názvem Hollywood Babylon. Odkazuje tak na stejnojmennou knihu Kennetha Angera, experimentálního režiséra, který v ní popisuje úpadek Hollywoodu 30. let.

Tvůrčí tým pod vedením producenta Davida Jahna opět slibuje velkolepou podívanou s kostýmy renomovaných návrhářů a rekvizitami nadlidských rozměrů. Hvězdná Miss Cool Cat ve svém novém čísle vzdá hold americkému „Aqua-Tease“ s vodní nádrží, která bude vyrobena podle původních návrhů ze zlatých dob burlesky. I stálice souboru, Lady Mousellyca, Yazz a mladá zpěvačka Fedora, chystají zbrusu nový program. Premiéra proběhne v pátek 5. října v divadle Royal. Každý následující pátek jsou pak na programu reprízy se speciálními hosty a tematickým překvapením.

Připravovaná show začínající sezony se inspiruje leskem a bídou zašlých časů Hollywoodu. Na jedné straně intrikami, závistí a lží protkaný svět show businessu, na straně druhé třpyt, záře reflektorů a roztočené filmové kotouče. Nepředstavitelná zvěrstva zhýralých herců a producentů často vrhala stín na nevinné a idylické snímky stříbrného plátna. O dostatek třpytu se postará jablonecká Preciosa, jež svými zářícími komponenty vyšperkovala kostýmy hlavních protagonistů.

Nezbedná Pražská burleska uzavřela koncem srpna sezónu nazvanou Exotic Charades. Pražské i mezinárodní publikum, včetně účinkujících hostů z celého světa, si užívalo atmosféru, kterou se podařilo světaznalému principálovi Sonny Vargasovi a jeho burlesknímu ansámblu vyčarovat. Za jeden z vrcholů uplynulé sezony se dá označit hostování celého souboru na milánském Design Weeku, kde společně s firmou Lasvit vytvořili odvážný Monster Kabaret – ten dokonce vyhrál cenu Milan Design Award za nejlepší expozici, která se v designovém světě považuje za obdobu filmového Oscara.  Pravidelné hostování ve Varšavě a Krakově zase přineslo své ovoce v podobě pozvání na prestižní korporátní akce. Na závěr sezony proběhlo devět krátkých komorních představení v rámci Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.
Tagy: